Крахи – Crashes

Найбільш поширені проблеми для крахів Blender’а:

  • Вичерпання пам’яті.

  • Проблеми з апаратним забезпеченням графічної карти або драйверами.

  • Вади у Blender’і.

Перше, ви можете могти відновити вашу роботу за допомогою «Файл > Відновлення > Авто Збереження…» – File ‣ Recover ‣ Auto Save….

Для запобігання повторенню цієї проблеми ви можете перевірити, чи драйвери відеокарти є в актуальному стані, оновити устаткування вашого комп’ютера (оперативну пам’ять або відеокарту) та вимкнути деякі опції, що інтенсивно задіюють оперативну пам’ять:

  • Зменште кроки скасування в «Уподобання > Система > Пам’ять і Ліміти > Кроки Скасування» – Preferences ‣ System ‣ Memory & Limits ‣ Undo Steps.

  • Використання багатовибірки загладжування також збільшує використання пам’яті та робить показ повільнішим.

  • На Linux Менеджер Вікон – Window Manager (KDE, Gnome, Unity) може використовувати апаратне прискорення ефектів (наприклад, тіні та прозорість вікна), що використовують пам’ять, яка потрібна Blender’у. Спробуйте вимкнути ці ефекти стільниці або перемкнутися на легший Менеджер Вікон.

Лог Краху – Crash Log

Коли Blender зазнає краху, то це записується у текстовий файл, що містить інформацію, що може допомогти визначити причину цього краху.

При краху цей файл записується на основі імені поточно завантаженого blend-файлу, так що при імені test.blend буде створено файл краху під іменем test.crash.txt. Лог краху для незбережених файлів буде записано у каталог Тимчасовий Каталог – Temporary Directory.

Цей файл містить лог засобів, що використовувалися до краху, а також деяку іншу інформацію зневадження.

При повідомленні вад при краху може бути корисно прикріпити цей файл до ваших повідомлень, особливо, коли інші користувачі не у змозі відтворити цей ваш крах.

Попередження

Це наразі вимкнено для Windows.