Вступ – Introduction

Маски можуть бути створені у редакторах Image та Movie Clip шляхом змінювання режиму на Mask у заголовку. Це додасть різні засоби та властивості на панелі цих редакторів, одночасно сховавши інші, що не потрібні для взаємодіяння з масками.

Маски мають багато призначень. Вони можуть використовуватися для відмаскування у робході відстеження руху або для впливу певного об’єкта у фільмоматеріалі. Вони можуть бути використані для ручної ротоскопії для витягнення певного об’єкта з фільмоматеріалу або як грубе мате для ключування екрану на основі зеленого кольору. Маски є незалежними від певного зображення відеокліпу, а тому вони можуть також легко використовуватися для створювання графіки руху – motion graphics або інших ефектів у Компонівнику.

../../_images/compositing_types_input_mask_example.png

Використання вузла Mask для ізолювання об’єкта у компонуванні.

Тоді як Movie Clip Editor та Image Editor використовуються для редагування масок, Compositor та Sequencer просто використовують вже створені маски.

Маски можуть анімуватися у часі, а тому вони можуть слідувати за деяким об’єктом у фільмоматеріалі, наприклад, біжучим актором. Це може бути досягнуто за допомогою ключів форм або приріднення маски до міток відстежування.

Блок даних Маски – Mask Data-block

Блок даних Маски містить кілька шарів маски та сплайни. Вони є найбільш високого-рівня сутностями, що використовуються для цілей маскування. Маски можуть повторно використовуватися у різних місцях та містять глобальні параметри для усіх сутностей, які в них містяться.