Matte Nodes – Вузли типу «Матте»

Ці вузли дають вам основні засоби для створення матте – Matte для зображень, що ще не мають свого власного каналу прозорості – Alpha Channel. Однією з послідовностей використання є вжиття фільмоматеріалу із синім або зеленим екраном, де наживо зняте дійство знімається перед синім або зеленим тлом для заміни малюнком для матте або віртуальним задньопланом.

Загалом, підчіплюйте ці вузли до оглядача, налаштуйте ваш редактор зображень Image Editor для показу вузла Viewer та програйте з повзунками у режимі реального часу, використовуючи зображення зразка з фільмоматеріалу для правильного задання устав. У деяких випадках невеликі налагодження можуть усунути артефакти або погіршення зображення передньоплану. Вилучення надто великої кількості зеленого може призвести до того, що актори на передньоплані виглядатимуть плоскими або синюватими/багрянистими.

Ви можете і повинні зчіплювати ці вузли, покращуючи маскування та корекцію кольорів послідовними уточненнями, використовуючи сильні сторони кожного вузла для оперування з виводом попереднього вузла. Keying Node – вузол «Ключування» є найближче до такого собі вузла «все в одному» для зелених екранів, але найкращі результати отримуються за допомогою комбінації технік.

Примітка

Garbage Matte – матте сміття – це не вузол, а техніка вибирання всього, що треба виключити із зображення. Це маска – Mask, що використовується для ідентифікування вмісту, що буде вилучений із зображення, який не можливо вилучити за допомогою автоматичного процесу, такого як ключування колірності – chroma keying. Вона використовується для вибору певного вмісту для вилучення, або є інверсією грубого вибрання суб’єкта; вилучення всього іншого.

Деякі вузли приймають матте сміття безпосередньо. Для тих, які це не роблять, ви все одно можете застосовувати його, віднімаючи матте сміття, згенероване іншим вузлом.

Прості матте сміття можуть створюватися за допомогою вузлів Box Mask або Ellipse Mask. Складніші форми матте можливі за допомогою вузлів Double Edge Mask або Mask.