Структура – Structure

Багато концепцій від кривих – curves, особливо типу NURBS, переносяться безпосередньо на поверхні НОРБС, такі як керувальні точки, порядок – Order, вагомість – Weight, роздільність – Resolution тощо. Тут ми просто поговоримо про відмінності.

Дуже важливо розуміти різницю між кривими НОРБС та поверхням НОРБС: перші мають один вимір, останні - два виміри. Blender внутрішньо обробляє поверхні НОРБС та криві НОРБС повністю по-різному. Існує кілька атрибутів, що розрізняють їх, але більш важливим є те, що крива НОРБС має одну інтерполяційну вісь (U), а поверхня НОРБС має дві осі інтерполяції (U та V).

Проте, ви можете мати «2D» поверхні, зроблені з кривих (використовуючи засоби видавлення – extrusion tools, або, меншою мірою, заповненням закритих 2D кривих). І ви можете мати «1D» криві, зроблені з поверхонь, як поверхня НОРБС, з тільки одного ряду (у напрямку U або V) керувальних точок, що дають тільки криву…

Visually you can tell which is which by entering Edit Mode and looking at the 3D View header: either the header shows Surface or Curve as one of the menu choices. Also, you can extrude a whole NURBS surface curve to create a surface, but you cannot with a simple NURBS curve.

Керувальні Точки, Ряди та Ґратка – Control Points, Rows and Grid

Керувальні точки поверхонь НОРБС є такими ж, як для кривих НОРБС. Однак, їх розстава є досить стримувальною. Концепція «сегмента» – «segment» зникає та замінюється концептом «ряди» – «rows» та у цілому «ґратка» – «grid».

«Ряд» – це набір керувальних точок, що формують одну «лінію» в одному напрямку інтерполяції (трохи схоже на петлі ребер – edge loops для сітей). Тому, ви маєте «ряди U» та «ряди V» у поверхні НОРБС. Ключовим моментом є те, що усі ряди заданого типу (U або V) мають однакову кількість керувальних точок. Кожна керувальна точка належить точно одному ряду U та одному ряду V.

Все це формує «ґратку» або «клітку», форма якої керується формою поверхні НОРБС. Дещо схоже на решітку – lattice

Дуже важливо розуміти: ви не можете додати одиничну керувальну точку у поверхню НОРБС; ви маєте додавати цілком ряд U або V за раз (на практиці, ви зазвичай використовуєте засіб Extrude або, можливо, Duplicate для їх додання…), що містить точно таку ж кількість точок, як і інші. Це також означає, що ви будете у змозі «об’єднувати» різні шматки поверхонь тільки тоді, коли принаймні по одному з їх рядів є відповідними.

Вагомість – Weight

Подібно до сплайнів НОРБС – NURBS Splines керувальні точки Поверхні НОРБС мають властивість вагомості. Ця властивість вагомості керує тим, скільки впливу керувальна точка має на поверхню. Цю вагомість не слід плутати з вагомістю цілі – Goal Weight, яка використовується лише для симуляцій м’якого тіла. Вагомість керувальної точки НОРБС може наладнуватися у полі числа W панелі Transform panel.

На Ілюстрації Одна з керувальних точок має вагомість 5. одинична керувальна точка, позначена як «C», має задану Weight як 5.0, тоді як інші мають стандартне її значення як 1.0. Як ви можете бачити, ця керувальна точка виштовхує поверхню в її напрямку.

../../_images/modeling_surfaces_structure_weight.png

Одна з керувальних точок має вагомість 5.

Примітка

Якщо усі керувальні точки мають однакову Вагомість, то її дія фактично скасовується для них. Це відмінність у вагомостях, що змушує поверхню рухатися до або від керувальної точки.

Попередньо Задані Вагомості – Preset Weights

НОРБС можуть створювати чисті форми, такі як кола, циліндри та сфери (зауважте, що коло Безьє не є чистим колом). Для створення чистих кіл, сфер або циліндрів ви повинні установлювати певні значення вагомостей керувальних точок. Це не інтуїтивно і ви повинні прочитати більше про НОРБС, перш ніж спробувати це.

Для створення сфери з 2D поверхонь використовується такий же принцип, як для 2D кола. Ви зауважите, що для створення сфери потрібні чотири різних вагомості (1.0, 0.707 = sqrt(0.5), 0.354 = sqrt(2)/4, та 0.25).

../../_images/modeling_surfaces_structure_weight-sphere.png

Поверхня сфери.