Про Вільне Програмне забезпечення та загальну публічну ліцензію GPL¶
Коли хтось чує про «вільну програму», то перше, що спадає на думку, – вона «безкоштовна». Хоча, це типово і правильно, але термін «вільне програмне забезпечення», використовуване Фондом Вільного Програмного забезпечення – Free Software Foundation (засновниками проекту GNU Project та творцями ліцензії GNU General Public License) означає скоріш, що вільне, англійською, – це «свобідне як сама свобода» – «free as in freedom», а не лише «безкоштовне» (який зазвичай вживається, коли англійською кажуть «вільне як безкоштовне пиво» або задарма). Вільне програмне забезпечення у цьому сенсі – це програмне забезпечення, яке ви вільно, без обмежень і заборон, використовуєте, копіюєте, модифікуєте, розповсюджуєте. Порівняйте це з ліцензуванням більшості комерційних пакетів програм, коли вам дозволяється завантажувати програму лише одиничний комп’ютер, не дозволяється робити жодних її копій та ніколи переглядати її джерельний код. Вільне програмне забезпечення дозволяє неймовірну свободу для кінцевого користувача. Оскільки джерельний код універсально доступний, то існує набагато більше шансів знаходження вад та їх виправлення.
Коли програма ліцензована під ліцензією GNU General Public License (GPL), то:
Ви маєте право використовувати цю програму для будь-яких цілей.
Ви маєте право модифікувати цю програму та мати доступ до її джерельних кодів.
Ви маєте право копіювати та поширювати цю програму.
Ви маєте право покращувати цю програму та випускати свої власні версії.
В обмін на ці права, ви маєте і деякі обов’язки при розповсюдженні програми під GPL. Ці обов’язки призначені для захисту ваших свобод та свобод інших:
Ви повинні надавати копію ліцензії GPL разом з цією програмою, так щоб одержувачі були повідомлені про їх права згідно з цією ліцензією.
Ви повинні включати джерельний код або робити цей джерельний код вільно доступним.
Якщо ви модифікуєте цей код та поширюєте модифіковану версію, то ви повинні ліцензувати ваші модифікації, як доступні під GPL (або сумісною з нею ліцензією).
Ви не можете обмежувати ліцензування цієї програми поза умовами ліцензії GPL (ви не можете перетворити програму під GPL у власницький продукт).
Детальніше про ліцензію GPL дивіться на її сторінці на вебсайті GNU Project.
Примітка
Ліцензія GPL застосовується тільки до застосунку Blender та не працює для твору, який ви за допомогою нього створили – детальніше дивіться тут – Blender License.