Вступ – Introduction¶
Вітаємо у довідці про Blender – вільний, безкоштовний та відкрито джерельний набір програмного забезпечення для створення 3D.
Blender може використовуватися для створення таких 3D візуалізацій, як статичні зображення, 3D анімацій, знімків відеоефектів відео VFX, та для редагування відео.
Blender добре підхожий для індивідуалів та малих студій, хто отримує вигоду зі свого уніфікованого конвеєра та чутливого процесу розробки.
Blender є крос-платформовим застосунком, що працює на системах Linux, macOS та Windows. Blender також має відносно малі вимоги щодо пам’яті та ресурсів у порівнянні з іншими комплектами для створення 3D. Його інтерфейс використовує специфікацію OpenGL для забезпечення узгодженої роботи на всіх підтримуваних апаратних засобах і платформах.
Хто використовує Blender?¶
Blender має широкий спектр засобів, щоб роблять його придатним для виготовлення майже будь-якого виду медіа продукції. Люди та студії по всьому світу використовують його для хобі проектів, реклам та повнометражних художніх фільмів.
Check out the User Stories page on the Blender website for more examples.
Ключові Особливості – Key Features¶
Blender – це повністю інтегрований комплект створення 3D, який пропонує широкий діапазон основних засобів, включаючи Моделювання – Modeling, Рендеринг – Rendering, Анімація та Оснащення – Animation & Rigging, Редагування Відео – Video Editing, ефекти відео – VFX, Компонування – Compositing, Текстурування – Texturing та багато типів симуляцій – Simulations.
Він є крос-платформовим з графічним інтерфейсом користувача OpenGL, який є уніфікованим на усіх головних платформах (а також кастомізоздатним за допомогою скриптів на Python).
Він має високо-якісну архітектуру 3D, що дозволяє швидкий та ефективний робпотік.
Він може похвалитися активною підтримкою спільноти, дивіться blender.org/community щодо широкого списку сайтів.
Він має малий розмір виконуваного файлу, який є факультативно портативний.
Ви можете завантажити останню версію Blender’а тут – here.
Blender дає можливість здійснювати широкий діапазон завдань, та може здаватися відлякувальним при першій спробі зрозуміти його основи. Однак, з деякою мотивацією та правильним навчальним матеріалом можливо ознайомитися для себе з Blender’ом всього за кілька годин його практичного застосування.
Цей посібник є хорошою відправною точкою, хоча його призначення бути більше орієнтиром. Існує також багато онлайн відео навчальників (tutorials) на спеціалізованих вебсайтах.
Не зважаючи на все, що Blender може робити, він залишається лише засобом. Великі митці не творять шедеври шляхом натискання кнопок або маніпулювання пензлями, а вивчаючи та застосовуючи такі теми, як людська анатомія, композиція, освітлювання, принципи анімації тощо.
Програми створення 3D, такі як Blender мають додаткову технічну складність та жаргон, пов’язаний з термінологією, що лежить в основі цієї галузі. Терміни, на кшталт, розкладки UV, матеріали, шейдери, сіті та «підподіли» є спільними для цифрових митців та однаково поширено розуміються ними та допоможуть вам використовувати Blender якнайкраще.
Тому, продовжуючи читати цей посібник та вивчаючи цей величний засіб – Blender, тримайте свій розум відкритим також для інших мистецьких і технологічних галузей, і ви теж зможете стати величним митцем.