Рендеринг Анімацій – Rendering Animations¶
У той час як рендеринг статичних зображень буде дозволяти вам переглядати та зберігати зображення з буфера рендера після його завершення, анімації – це серії зображень або кадрів, що автоматично зберігаються безпосередньо на диск після закінчення їх рендерингу.
Після рендерингу кадрів вам можливо знадобиться редагувати кліпи або спершу скористатися Компонівником для здійснення маскування, компонування на зеленому екрані, установлення глибини різкості тощо на зображеннях. Такий результат далі подається у Секвенсер, де смужки нарізаються, змішуються та фінально накладаються.
Нарешті, ви можете відрендерити зі Секвенсера та стиснути кадри у відтворюваний відеокліп.
Робпотік – Workflow¶
Зазвичай, ви робите безліч проміжних рендерів різних кадрів вашої анімації для перевірки часування, освітлювання, розміщення, матеріалів тощо. У певний момент ви готові зробити фінальний рендер завершеної анімації для публікації.
Існує два підходи, які ви можете використати при створенні фільму чи анімації, з або без звуку. Підхід, що ви повинні використовувати, залежить від кількості часу, який необхідний вам для рендерингу фільму. Ви можете рендерити «типовий» кадр у бажаній роздільності, а далі розмножити його на певну кількість кадрів, що у кінцевому підсумку перейдуть у фільм задуманої вами тривалості, рендеринг якої визначатиме загальний час на рендеринг.
Якщо цей загальний час на рендеринг займає години або більше, ви, скоріш за все, схочете скористатися підходом «Послідовність Кадрів». Наприклад, якщо ви рендерите одно-хвилинний відеокліп для фільму, то у ньому буде (60 секунд у хвилині) Х (24 кадрів за секунду) – 1440 кадрів на хвилину. Якщо кожен кадр візьме на рендер 30 секунд, то ви зможете відрендерити два кадри за хвилину, й вам потрібно буде 720 хвилин (12 годин) загального часу на рендеринг.
Рендеринг займає увесь час роботи та повністю навантажує CPU; ви повинні рендерити усю ніч, коли комп’ютер не потрібен для інших завдань, або установити низький пріоритет Blender’а при рендерингу, щоб водночас робити іншу роботу (будьте обережні з обсягом оперативної пам’яті RAM!).
Прямий Підхід – Direct Approach
Прямий Підхід, який дуже не рекомендується та не є стандартною практикою, – це коли ви установлюєте формат виводу в AVI та MOV та клацаєте кнопку Animation для рендерингу вашої сцени безпосередньо у файл фільму. Blender створює один файл, що містить усі кадри вашої анімації. Ви можете далі використати редактор послідовностей відео VSE Blender’а для додання аудіо доріжки звуку в анімацію та виводу рендера у формат MPEG для остаточного продукування вашого фільму.
Послідовність Кадрів – Frame Sequence
Послідовність Кадрів є набагато більш стабільним підходом, при якому ви задаєте формат виводу як формат статичних зображень (такий як JPG, PNG чи багатошаровий формат) та клацаєте на кнопці Animation для виведення рендера вашої сцени у набір зображень, де кожне зображення є кадром у такій послідовності.
Blender створює файл для кожного кадру анімації. Ви можете далі використати компонівник Compositor Blender’а для здійснення будь-яких маніпуляцій з кадрами (після-оброблення – post-processing). Потім ви можете використати VSE Blender’а для завантаження у ньому тієї фінальної послідовності зображень, додання аудіо доріжки в анімацію та виводу рендера у формат MPEG для остаточного продукування вашого фільму. Підхід «Послідовність Кадрів» є трохи більш складним та вимагає більше простору на диску, але дає вам більше гнучкості.
Ось кілька порад, які допоможуть вам обрати підхід для рендерингу анімацій.
Прямий Підхід – Direct Approach
Короткі сегменти із загальним часом на рендеринг менше < 1 години.
Стабільне електроживлення комп’ютера.
Комп’ютер не знадобиться для інших потреб.
Підхід Послідовність Кадрів – Frame Sequence
Загальний потрібний час на рендеринг більше > 1 години.
Post-production work needed: - Color/lighting adjustment - Green screen/matte replacement - Layering/compositing - Multiple formats and resolutions of the final product
Потреба проміжних кадрів/коригувань для стиснення/кодека.
Необхідність точного часування у певних частинах продукту (наприклад, синхронізація губ з аудіо доріжкою).
Можлива потреба переривати рендеринг для використання з іншою метою комп’ютера і бажана змога відновити рендеринг з місця його переривання.
Робпотік при використанні Послідовності Кадрів¶
Спершу підготуйте вашу анімацію.
На панелі Dimensions виберіть розмір рендера, пропорцію боків пікселя Pixel Aspect Ratio та діапазон кадрів Range of Frames для використання, а також частоту кадрів, яка повинна бути вже задана.
На панелі Output виберіть як формат виводу один з типів статичних зображень, зазвичай використовуючи формат, що не погіршує якість.
Виберіть на панелі Output тип файлу, а також шлях виводу, наприклад,
//render/my-anim-
.Підтвердьте діапазон вашої анімації (Start та End).
Збережіть ваш blend-файл.
Press the Animation button and once the animation is finished, use your file manager to navigate to the output folder (
render
in this example). You will see lots of images that have a sequence number attached to. These are the single frames.In Blender, open the Video Sequence editor.
Примітка
Редактор послідовностей відео – VSE не підтримує багатошарові файли EXR. Для рендерення у формат відео вам доведеться пропустити наступні три кроки та натомість скористатися увідним вузлом «Зображення» – Image Input node у компонівнику Compositor.
Choose Add Image from the add menu. Select all the frames from your output folder that you want to include in your animation. They will be added as a strip in the Sequence editor.
Now you can edit the strip and add effects or leave it like it is. You can add other strips, like an audio strip.
Scrub through the animation to check if you have included all the frames.
На панелі Output виберіть бажані контейнер та кодек (наприклад,
MPEG H.264
) та сконфігуруйте їх. Кодеки відео описані на окремій сторінці: Output Options.Click the Animation render button and Blender will render out the Sequence editor output into a movie.
Поради – Hints¶
- Ваш комп’ютер випадково вимкнувся посередині рендерингу вашого фільму!
Якщо ваша анімація не рендериться за кілька хвилин, то найкраще рендерити її в окремі файли зображень. Замість рендерингу безпосередньо у стиснений файл фільму використовуйте безвтратний формат зображень (наприклад,
PNG
).Це дозволяє вам легко відновити рендеринг, якщо сталася проблема і ви повинні повторно його запустити, оскільки кадри, що вже були рендерені, вже збережені у каталогу виводу.
Просто вимкніть опцію Overwrite для запуску рендерингу з місця його переривання.
Ви можете далі зробити фільм з окремих кадрів за допомогою Редактора Послідовностей Blender’а або скористатися для цього програмним забезпеченням від сторонніх розробників.
- Передогляд анімації
Може бути корисним рендерити частину анімованої послідовності, оскільки лише частина анімації може мати помилку.
Використовуючи формат зображення для виводу ви можете скористатися устави Frame Step для рендерингу кожного N-го кадру. Далі вимкніть Overwrite та повторно запустіть рендеринг зі значенням 1 для устави Frame Step.