Активний Сплайн – Active Spline¶
Орієнтир – Reference
- Режим – Mode
Режим Редагування – Edit Mode
- Меню – Menu
«Властивості > Крива > Активний Сплайн» –
Дивись також
Active Spline for curves.
Панель Active Spline використовується у Режимі Редагування – Edit Mode для керування властивостями поточно вибраного сплайна.
- Зациклення U/V – Cyclic U/V
Як і криві, поверхні можуть бути закритими (зацикленими) або відкритими, незалежно в обох напрямках, що дозволяє вам легко створювати форму труби, тора або сфери, і вони можуть переглядатися як «тіла» у режимі редагування Edit Mode. Це може бути установлено для кожної осі інтерполяції.
- Безьє U – Bézier U
Змушує поверхню НОРБС діяти як крива Безьє. Керувальні точки діють як держаки Free кривої Безьє. Залежно від порядку – Order, 3 або 4 керувальні точки формують один сегмент сплайна. Це може бути установлено для кожної осі інтерполяції. Cyclic та Endpoint повинні бути вимкнені, щоб ця опція працювала.
- Кінцева точка U/V – Endpoint U/V
Змушує поверхню контактувати з кінцевими керувальними точками. Це може бути установлено для кожної осі інтерполяції. Cyclic повинна бути вимкнена, щоб ця опція працювала.
На зображенні нижче інтерполяційна вісь U позначена як «U», а інтерполяційна вісь V позначена як «V». Інтерполяційна вісь U була установлена як Endpoint і, таким чином, поверхня тепер розширюється до зовнішніх країв з Е1 до Е2 уздовж осі інтерполяції U.
Щоб змусити поверхню розширитися до усіх країв, Endpoint повинна бути установлена для осі V також.
- Порядок U/V – Order U/V
Ця властивість є такою ж, як для кривих НОРБС – NURBS Curves; вона визначає, скільки керувальних точок враховуються для розрахування кривої форми поверхні. Для вищого Порядку, ніж 1, поверхня відштовхується від керувальних точок створюючи плавнішу поверхню, при цьому припускається, що Resolution U/V є достатньо високою. Для нижчого Порядку, ніж 2, поверхня слідує по керувальних точкам, створюючи поверхню, що грубо наслідує остов ґратки.
Для цілей ілюстрування для обох поверхонь на Ілюстрації Поверхня з Order 2 та Order 4. вузликові вектори установлені як Endpoint, що дає розширення поверхні до усіх країв.
Ви можете задавати незалежно порядок для кожної осі інтерполяції, як і для кривих, він не може бути нижчим, ніж 2, та вищим, ніж 6 або кількість керувальних точок на відповідній осі.
- Роздільність U/V – Resolution U/V
Змінює роздільність – resolution кожного сегмента шляхом змінювання кількості підподілень. Це може бути установлено для кожної осі інтерполяції.
- Згладження – Smooth
Використовується згладжене відтінення – Smooth Shading для будь-якої геометрії.