Регіон Боковини – Sidebar Region¶
Панель «Замісник/Часкод» – Proxy/Timecode Panel¶
Після того, як ви вибрали параметри Замісника/Часкоду – Proxy/Timecode, вам необхідно скористатися командою «Кліп > Замісник > Перебудувати Замісник та Індекси Часкоду» –
для генерування замісного кліпу та щоби він став доступним після того, як Blender зробить його.Замісник – Proxy¶
Замісник – proxy – це менше зображення (швидше для завантаження), що відповідає основному зображенню. Коли ви перебудовуєте замісники, Blender обчислює малі зображення (подібні до мініатюр) для великих зображень і це може зайняти деякий час. Після їх обчислення функції редагування, як прокрутка здійснюються швидше, але дають низько-роздільний результат. Переконайтеся, що ви вимкнули замісники перед здійсненням фінального рендерингу.
- Побудувати на Оригіналі – Build Original
- Використовується для визначення того, з якими роздільностями повинні бути вибудувані замісні зображення.
- Побудувати на Знеспотвореному – Build Undistorted
- Будує зображення зі знеспотворених оригінальних зображень за розмірами, заданими вище. Це допомагає забезпечити програвання відтворення знеспотвореного фільмоматеріалу.
- Якість – Quality
- Визначає якість JPEG зображень, що використовуються для замісників.
- Кастомна Тека Замісника – Proxy Custom Directory
- Стандартно, усі генеровані зображення замісника зберігаються у теці з оригінальним фільмоматеріалом –
<path of original footage>/BL_proxy/<clip name>
, але ця локація може бути задана і вручну за допомогою цієї опції. - Перебудувати Замісник – Rebuild Proxy
- Повторно генерує зображення замісника для усіх розмірів, заданих вище, та повторно генерує усі часкоди, які можуть використовуватися пізніше.
- Часкод – Timecode
- Дивіться Часкод – Timecode.
- Розмір Рендера Замісника – Proxy Render Size
- Визначає, яка роздільність зображення замісника використовується для показу. Якщо увімкнено опцію «Рендер Знеспотворено» – Render Undistorted, то використовуються зображення, створенні зі знеспотворених кадрів. Якщо ще немає генерованих замісників, то розмір рендера задається як «Нема замісника, повний рендер» – «No proxy, full render», а «Рендер Знеспотворено» – Render Undistorted увімкнено, то знеспотворення здійснюється автоматично при освіженні кадру.
Часкод – Timecode¶
Коли ви працюєте з фільмоматеріалом, прямо скопійованим з камери без його перед-оброблення, то це може давати купу артефактів, здебільшого через шукання певного кадру у послідовності. Це відбувається тому, що такий фільмоматеріал зазвичай не має правильних значень частоти кадрів в їх заголовках. Тому, Blender при розрахуванні позиції потрібного кадру у потоці працює неточно та може давати блукальний результат. Існує два можливих способи запобігти цьому:
- Попередньо обробити ваше відео за допомогою, наприклад, кодека MEncoder для виправлення заголовка файлу та вставки коректних ключкадрів.
- Скористатися опцією «Замісник/Часкод» – Proxy/Timecode у Blender’і.
Підтримуються наступні часкоди:
- Нема Часкоду – No TC in use – не використовується жоден часкод
- Хід Запису – Record Run
- Вільний Хід – Free Run
- Вільний Хід (дата запису) – Free Run (rec date)
- Хід Запису Нема Пропусків – Record Run No Gaps
Примітка
Хід Запису – Record Run – це часкод, який зазвичай є найкращим варіантом для використання, але, якщо файл кліпу повністю пошкоджений, то «Хід Запису Нема Пропусків» – Record Run No Gaps буде єдиним шансом отримати прийнятний результат.
Устави Фільмоматеріалу – Footage Settings¶
Дивіться – Устави Зображення – Image Settings.