Частини Вузла – Node Parts

Усі вузли у Blender’і базуються на подібній побудові. Це стосується будь-якого типу вузла – any type of node. Частини такої побудови включають Титр – Title, Роз’єми – Sockets, Передогляд – Preview та інше.

../../../_images/interface_controls_nodes_parts_overview.png

Титр – Title

Титр – Title показує ім’я/тип вузла. Його можна замістити шляхом змінення значення Ярлика – Label у секції Node регіону Боковини – Sidebar region N. З лівої сторони від титру знаходиться перемикач згортання, що може використовуватися для згортання вузла, аналогічним скороченням для цього є H.

../../../_images/interface_controls_nodes_parts_collapsed.png

Вигляд згорнутого вузла.

Роз’єми – Sockets

Роз’єми – Sockets уводять та виводять значення у та із вузла. Вони мають вигляд маленьких забарвлених кружків з обох боків вузла. Невикористані роз’єми можуть бути сховані за допомогою Ctrl-H. Існує два види роз’ємів: уводи – inputs та виводи – outputs.

Кожен роз’єм забарвлюється колір-кодовано, залежно від типу даних, які через нього подаються.

Колір – Color (жовтий)
Вказує, що інформація про колір потребується для уводу або буде виводитися з вузла. Залежно від типу дерева вузлів, цей колір має або ні канал альфа.
Числове – Numeric (сірий)
Вказує на інформацію числового значення. Може бути або одиничним числовим значенням, або так званою «розкладкою значень» – «value map». (Ви можете думати про таку розкладку значень, як про розкладку відтінків сірого, де різна величина світлості/темноти відбиває значення кожної точки.) Якщо одиничне значення використовується, як увід для роз’єму, призначеного для прийняття «розкладки значень», то для усіх точок даної розкладки буде задано однакове значення. Загальне використання: Розкладки альфа та опції значень для вузла.
Вектор – Vector (синій)
Вказує на інформацію про вектор, координату або нормаль.
Шейдер – Shader (зелений)
Використовується для шейдерів у Cycles та Eevee.

Уводи – Inputs

Уводи або увідні роз’єми – Inputs розміщуються з лівого боку вузла та приймають дані, потрібні вузлу для здійснення його функції. Кожен увідний роз’єм, за винятком зеленого уводу шейдера, при відсутності до нього під’єднання, має стандартне значення, яке може редагуватися за допомогою керувальника інтерфейсу для задання кольору, числового або векторного значення. На екранознімку вузла вище, для другого роз’єму колір задано за допомогою керувальника інтерфейсу – вибірника кольору.

Виводи – Outputs

Виводи або вивідні роз’єми – Outputs розміщуються з правої сторони вузла та з’єднання з них сполучаються далі з наступними у вузловому дереві вузлами.

Властивості – Properties

Багато з вузлів мають устави, які можуть впливати на спосіб, яким вузол обробляє дані між уводами і виводами. Устави вузла розміщуються нижче виводів чи вивідних роз’ємів та над уводами чи увідними роз’ємами.

../../../_images/interface_controls_nodes_parts_controls.png

Приклад керувальників властивостей на вузлі «Ключ Колірності» – Chroma Key.

Передогляд – Preview

На деяких з вузлів це показує передогляд зображення, яке генерується вузлом на основі вивідних даних для певного каналу. Зазвичай, він показує дані кольорів.

Цей передогляд може перемикатися за допомогою іконки у правому верхньому кутку вузла, справа від титру.

../../../_images/interface_controls_nodes_parts_previewless.png

Як вузол показується без передогляду.