Панель «2D Стабілізація» – 2D Stabilization Panel

Призначенням цієї функції є згладжування ривкого тремтіння від знімання камерою з рук на реально-відзнятому фільмоматеріалі. Для активації 2D стабілізатора вам необхідно увімкнути перемикач у заголовку цієї панелі та додатково треба увімкнути опцію «Показати Стабільне» у випливному «Показ Кліпу» – Clip Display. Далі, вам треба викласти деякі точки відстежування для визначення рухів зображення.

Панель «2D Стабілізація» використовується для визначення даних, що вживаються для 2D стабілізації знімка. Кілька опцій доступні на цій панелі: ви можете додати список стежок для визначення бічні зсуви зображення та інший список стежок для визначення рухів відхилювання та зумування. Базуючись на усередненому внеску цих стежок розраховується компенсування руху та застосовується у кожному кадрі.

Коли фільмоматеріал включає рухи панорамування та проїзду, стабілізатор тяжіє до виштовхування зображення поза видиму область. Це може бути компенсовано анімуванням параметрів для навмисних, «очікуваних» рухів камери.

Примітка

Для активації 2D стабілізатора вам необхідно увімкнути перемикач у заголовку цієї панелі та додатково треба увімкнути опцію «Показати Стабільне» – Show Stable у випливному «Показ Кліпу» – Clip Display.

Опції – Options

../../../../../_images/movie-clip_tracking_clip_properties_stabilization_panel_panel.png

Панель «2D Стабілізація» – 2D Stabilization.

Анкерний Кадр – Anchor Frame
Орієнтувальна точка для закріплення стабілізації: інші кадри будуть коригуватися відносно цієї позиції кадрів. Ви можливо схочете вибрати номер кадру, де ваш головний суб’єкт вирізняється оптимальним способом.
Тип Стабілізації – Stabilization Type
Обертання – Rotation
Додатково до локації, стабілізує виявлене обертання навколо опорної точки обертання – rotation pivot point, яка є виваженим усередненням усіх точок відстежування локації.
Масштаб – Scale
Компенсує будь-які зміни масштабу відносно центру обертання.
Стежки Для Стабілізації – Tracks For Stabilization
Локація – Location
Список стежок, які будуть використовуватися для компенсації стрибків камери, або рухів локації.
Обертання/Масштаб – Rotation/Scale
Список стежок, що будуть використовуватися для компенсації відхилів камери або змін масштабу.
Автомасштаб – Autoscale

Знаходить найменший фактор масштабування, який, коли застосується до фільмоматеріалу, дозволить ліквідувати усі порожні чорні границі біля рубежів зображення.

Макс – Max
Лімітує величину автоматичного масштабування.
Очікувана Позиція X/Y – Expected Position X/Y
Відомий відносний зсув оригінального знімка, який буде відніматися, наприклад для знімків панорамування.
Очікуваний Оберт – Expected Rotation
Обертання присутнє на оригінальному знімку буде компенсоване, наприклад для навмисного відхилювання.
Очікуване Зумування – Expected Zoom
Явний масштаб результатного кадру для компенсування зумування оригінального знімка.
Вплив – Influence
Величина трансформації, застосована до фільмоматеріалу, може бути керована. У деяких випадках не варто повністю компенсувати стрибки камери. Величина стабілізації, застосована до фільмоматеріалу, може бути керована. У деяких випадках ви можливо не схочете повністю компенсувати деякі стрибки камери. Будь ласка, зауважте, що ці параметри «Впливу» – Influence здійснюють керування тільки рухами компенсації – compensation movements, розрахованими стабілізатором, а не навмисними рухами, доданими через «Очікувані» – Expected параметри.
Інтерполювання – Interpolate

Стабілізатор розраховує компенсацію рухів з субпіксельною точністю. Тому, піксель результатного зображення потребує виведення з кількох суміжних пікселів джерельного фільмоматеріалу. На жаль, будь-яка інтерполяція спричиняє певну незначну міру пом’якшення та втрати якості зображення.

Найближче – Nearest
Без інтерполяції, використовує найближчий сусідній піксель. Без інтерполяції, використовує найближчий сусідній піксель. Ця устава базово зберігає різкість оригінального зображення. Недоліком цього є те, що ми також зберігаємо залишковий рух під розміром одного пікселя, а компенсація рухів здійснюється кроками в 1 піксель, що може бути помітно, як нерегулярні стрибки.
Білінеарно – Bilinear
Проста прямолінійна інтерполяція між суміжними пікселями.
Бікубічно – Bicubic
Найвища якість інтерполяції, найбільш ресурсо затратна для розрахування.