Вступ – Introduction

Смужка – strip – це контейнер, яка вміщує кадри, що подаються одним чи кількома джерелами (увід). Вона визначається «Стартовим Кадром» – Start Frame та «Довжиною» – Length та показується як кольоровий горизонтальний прямокутник.

../../../_images/sequencer_sequencer_strips_introduction_strip-graphic.svg

Схема смужки.

Додавання Смужок – Adding Strips

Орієнтир – Reference

Меню – Menu:«Додання» – Add
Скорочення – Hotkey:
 Shift-A
../../../_images/sequencer_sequencer_strips_introduction_add-menu.png

Меню «Додання» – Add.

Меню «Додання» – це головне меню, яке буде використовуватися для додання вмісту у VSE. Загалом, ви завантажуєте ваші смужки, створюєте смужки спеціальних ефектів переходу, а потім анімуєте вашу послідовність, увімкнувши опцію після-обробки «Секвенсер» – Sequencer та клацаючи на кнопці рендерингу «Анімація» – Animation. Ви можете використовувати меню «Додання» із заголовка або викликати його як спливне меню, навівши вказівник миші над робочим простором Секвенсера та натиснувши Shift-A.

Blender’у все одно, яким з цих способів ви користуєтеся; ви можете вільно використовувати будь-який з них. Коли ви вибираєте один з них для додання смужки із зовнішнім вмістом, то ви можете обрати вже завантажений блок даних з таким вмістом або перемкнути редактор VSE на Браузер Файлів для вибору потрібних вам файлів. Підтримувані файли стандартно фільтруються.

Стартовий кадр ново створених смужок поміщається у позицію курсора часу. При завантаженні кількох файлів (фільму або звуку) одночасно, то смужки для них додається одна за одною.

Додавання ефектів та Переходів – Adding Effects & Transitions

Blender пропонує набір ефект, що можуть бути додані до вашої послідовності.

Для додання смужки ефекту виберіть одну з базових смужок (зображення, фільм або сцена) шляхом клацання LMB на ній. Для деяких ефектів, як ефект переходу «Перетин» – Cross, вам необхідно також вибирати з Shift-LMB другу перекривну смужку (залежить від ефекту, який ви хочете додати). З меню Add підберіть бажаний для вас ефект. Коли ви це зробите, то смужка Ефекту буде показана над джерельними смугами. Якщо це незалежний ефект, як генератор кольору – Color Generator, то він буде поміщено у позиції індикатора кадру.

Примітка

Оскільки, більшість смужок Ефектів залежать від однієї або двох джерельних смужок, то їх локація у кадрі та тривалість будуть залежати від цих їх джерельних смужок. Звідси, ви не зможете переміщувати їх; ви маєте переміщати джерельні смужки, щоб це впливало і на смужку ефекту.

Для деяких ефектів, як «Альфа Над» – Alpha Over, порядок, в якому ви вибираєте смужки, є важливим. Ви можете також використовувати смужку ефекту як увід або джерельну смужку разом з іншою смужкою, такими чином, накладаючи ефекти один поверх іншого.

Якщо ви підберете неправильний для вас ефект з меню, то ви можете завжди обміняти його за допомогою оператора «Змінення» – Змінення – Change.

Візуалізація – Visualization

У VSE смужки забарвлюються відповідно до такої колір-кодованої схеми:

  • Смужка Сцена – Scene: Світло-зелений.
  • Смужка Кліп – Clip: Темно-синій.
  • Смужка Маска – Mask: Червоний.
  • Смужка Фільм – Movie: Зеленувато-блакитний.
  • Смужка Зображення – Image: Пурпурний.
  • Смужка Звук – Sound: Бірюзовий.

Кожна зі смужок ефектів має свій власний колір.