Структура – Structure

Технічні Деталі – Technical Details

Більш формальне визначення мета об’єкта може бути дано як напрямна структураdirecting structure, яка може бути видима як джерело статичного поля. Це поле може бути позитивним або негативним і, звідси, дане поле, генероване сусідніми напрямними структурами, може притягувати або відштовхувати.

Неявна поверхня визначається як поверхня, де дане 3D поле, генероване усіма цими напрямними структурами, припускається із заданим значенням. Наприклад, мета куля, чия напрямна структура є точкою, генерує ізотропне (тобто, ідентичне у всіх напрямках) поле навколо неї, а поверхні при постійному значенні поля є сферами, центрованими у напрямній точці.

Meta об’єкти є нічим більше, ніж математичною формулою, що здійснює логічні операції (І, АБО), та які можуть додаватися і відніматися один від одного. Цей метод також називається «конструктивною блоковою геометрією» – Constructive Solid Geometry (CSG). Через її математичну природу Конструктивна Блокова Геометрія використовує мало пам’яті, але вимагає багато обчислювальної потужності.

Дивись також

Сторінка Wikipedia про метакулі – metaballs.

Лежача в основі структура – Underlying Structure

Орієнтир – Reference

Режим – Mode:Режим Редагування – Edit Mode
Панель – Panel:«регіон Боковини > панель Трансформа > Тип» – Sidebar region ‣ Transform panel ‣ Type, «вкладка Метакуля > панель Активний Елемент > Тип» – Metaball tab ‣ Active Element panel ‣ Type

Blender має п’ять типів мета, кожен з яких визначається його лежачою в основі (або напрямною) структурою.

У Режимі Редагування – Edit Mode ви можете змінювати цю структуру, використовуючи відповідні кнопки у панелі «Активний Елемент» – Active Element або вибірник у панелі «Трансформа» – Transform у регіоні Боковини – Sidebar. Залежно від структури ви можете мати додаткові параметри, розміщені на обох панелях Transform та Active Element.

Куля – Ball (точкова, нуль-вимірна структура)
Це найпростіший мета без будь-яких додаткових устав. Оскільки це просто точка, то вона генерує ізотропне поле, що дає сферичну поверхню (саме тому, він зветься «мета кулею» – Meta Ball або «кулею, м’ячем» – Ball у Blender’і).
Капсула – Capsule (пряма лінія, одно-вимірна структура)

Це мета, поверхня якого генерується полем, продукованим прямою лінією заданої довжини. Це дає циліндричну поверхню з округлими закритими кінцями. Він має один додатковий параметр:

Розмір X – Size X
Довжина лінії (і, звідси, капсули).
Площина – Plane (прямокутна площина, дво-вимірна структура).

Це мета, поверхня якого генерується полем, продукованим прямокутною площиною. Це дає паралелепіпедну поверхню з фіксованою товщиною та округлими межами. Він має два додаткові параметри:

Розмір X/Y – Size X/Y
Довжина та ширина цього прямокутника.

Зверніть увагу, що стандартно, дана площина є квадратом.

Еліпсоїд – Ellipsoid (еліпсоїдний об’єм, три-вимірна структура)

Це мета, поверхня якого генерується полем, продукованим еліпсоїдним об’ємом. Це дає еліпсоїдну поверхню. Він має три додаткових параметри:

Розмір X/Y/Z – Size X/Y/Z
Довжина, ширина, висота цього еліпсоїда (стандартно задані як 1.0).

Зауважте, що стандартно, даний об’єм є сферою, що продукує сферичний мета, подібно до опції Ball

Куб – Cube (паралельно-епіпедальний об’єм, три-вимірна структура)

Це мета, поверхня якого генерується полем, продукованим паралелепіпедним об’ємом. Це дає паралельно-епіпедальну поверхню з округлими межами. Як ви вже могли здогадатися, він має три додаткових параметри:

Розмір X/Y/Z – Size X/Y/Z
Довжина, ширина, висота цього паралелепіпеда (стандартно задані як 1.0).

Зверніть увагу, що стандартно даний об’єм є кубом.