Рішення – Solve

Панель «Стежка Площини» – Plane Track Panel

Оператор «Створити Стежку Площини» – Create Plane Track створює нову стежку площини. Площинне відстеження має перевагою той факт, що часто у фільмоматеріалі присутні площинні поверхні, до точок яких можна прикріпити мітки. Це може використовуватися для заміщення таких речей, як плакати або екрани на фільмоматеріалі, на інші зображення або відео. Це також може бути корисним для маскування.

Ця кнопка створить об’єкт площини, який деформується так само, як площина, визначена усіма вибраними стежками її точок. Принаймні чотири вирізнені точки відстежуються по фільмоматеріалу, що належать площині, яку ви хочете замінити. Більше стежок дасть кращу оцінку руху площини.

Вирізнені точки, використані для оцінки руху площини, може бути використані з будь-якого місця площини, тобто не обов’язково вони мають знаходитися на її кутках. Кутки не завжди легко відстежити, вони можуть бути загороджені. У цьому випадку ви можете позиціювати відстежувані вирізнення, щоб вони лежали на одній площині, рівно віддаленій від фактичної площини, яка повинна бути замінена.

Це забезпечує більше інформації про можливі деформації мітки у наступних кадрах, і такі мітки можуть бути відстежені навіть, якщо вони частково загороджуються (з’являються і зникають з часом). Вимагається тільки, щоб два сусідні кадри мали принаймні чотири спільні стежки.

Зображення може бути проектоване на таку площину за допомогою вузла компонування Вузол «Деформа Стежки Площини» – Plane Track Deform Node.

Панель «Рішення» – Solve Panel

Тринога – Tripod

Опція «Тринога» – Tripod може використовуватися для фільмоматеріалу, при зніманні якого камера не рухалася, а тільки оберталася. Такий фільмоматеріал не може бути відстежено загальним рішальником, і неможливо визначити фактичні вирізнені точки у просторі через нестачу інформації. А тому цей рішальник буде обчислювати тільки відносне обертання камери, а потім перепроектовувати вирізнені точки на сферу з однаковою відстанню між вирізненням та камерою для усіх вирізнених точок.

Примітка

Це спеціальний тип рішальника камери й він поводиться інакше, ніж звичайний рішальник. Це означає, що використання більше стежок не призведе до більш точного рішення. Наявність 5-10 стежок на кадрі зазвичай має бути достатнім для використання цього роду рішальника.

Ключкадр – Keyframe

Ключкадр – Keyframe
Автоматично вибирає ключкадри для початкової реконструкції. Ця опція вмикає складний алгоритм, який намагається знайти пару ключкадрів з мінімальною помилкою реконструкції та найкращим припущення щодо масштабу сцени.
Ключкадр А, В – Keyframe A, B Q, E
Стартовий (А) та Кінцевий (В) кадри діапазону, що використовується для реконструкції.

Уточнення – Refine

Опція «Уточнення» – Refine визначає, які параметри повинні бути уточнені у ході обчислення. Таке уточнення є корисним, коли ви не впевнені про деякі характеристики камери, та рішальник повинен спробувати знайти найкращий параметр для цих характеристик. Але ви все ще маєте знати приблизні початкові значення – він не зможе знайти правильні значення, якщо вони були задані зовсім неправильно спочатку.

Рішення Руху Камери/Об’єкта – Solve Camera/Object Motion

Оператор рішення руху камери – Camera Motion рішає рух камери, використовуючи усі стежки, поміщені на фільмоматеріалі, та два ключкадри, визначені на цій панелі. Існують кілька вимог:

  • На обох вибраних ключкадрах повинно бути задано принаймні по вісім загальних стежок.
  • Між цими двома ключкадрами повинен бути помітний ефект паралаксу.

Якщо все йде гладко у ході обчислення, то усереднена помилка репроекції повідомляється в інформаційному просторі та у заголовку огляду «Кліп» – Clip. Помилка репроекції означає середню відстань між реконструйованою 3D позицією стежок, спроектованих назад на фільмоматеріал, та оригінальною позицією цих стежок. Базово, помилка репроекції нижче 0.3 означає точне репроектування, (0.3 - 3.0) означає досить гарне обчислення, яке все ще може бути використане. Значення вище 3 означає, що деякі стежки повинні бути відстежені більш точно, або що значення для фокусної відстані або коефіцієнти спотворення були задані неправильно.

Панель «Вичищення» – Cleanup Panel

Ця панель містить оператори та їх устави, які необхідні для вичищення поганих стежок: стежки, які не відстежуються досить довго або які не вдалося реконструювати точно.

Кадри – Frames
Стежки або відстежені сегменти, коротші за цю кількість кадрів, будуть вилучені.
Помилка – Error
Стежки, які мають помилку репроекції вище, ніж це значення, будуть вилучені.
Дія – Action

Різні дії можна здійснити при вичищенні поганих стежок:

Вибране – Selected
Вони можуть просто бути вибраними.
Видалити Стежку – Delete Track
Стежка повністю може бути видалена.
Видалити Сегменти – Delete Segments
Погані сегменти відстеженої послідовності можуть бути вилучені.
Очистити Стежки – Clean Tracks
Ідентифікує усі стежки, які відповідають уставам, описаним вище, та здійснює бажану дію над ними.
Фільтрувати Стежки – Filter Tracks
Цей оператор видаляє очевидно погані стежки (наприклад, ті, що є надто короткі). Додатково, він ідентифікує стежки, які мають підозрілі піки в їх руху та вибирає їх.

Панель «Геометрія» – Geometry Panel

3D Мітки у Сіть – 3D Markers to Mesh
Створює сіть, вершини якої відповідають позиціям реконструйованих стежок. Вимагається мати рішений рух спершу, перед використовуванням цього оператора. Лише стежки з поточного об’єкта відстежування будуть використовуватися. Призначенням цього оператора є дати гарну стартову точку для реконструкції сіті вручну.
Пов’язати Порожню до Стежки – Link Empty to Track
Створює нову порожню у 3D оглядвікні та прилучає примус, який пов’язує її з активною стежкою.

Панель «Орієнтація» – Orientation Panel

Засоби орієнтації сцени можуть бути використані для орієнтування об’єкта за набором міток.

Підлога – Floor
Використовуються вибрані три мітки для визначення підлоги. Камера буде трансформуватися у спосіб, що змушує вибрані мітки бути плоскими (мати Z = 0).
Стіна – Wall
Подібно до орієнтації підлоги, але визначає стіну (вибрані стежки розміщуються на площину OXZ).
Задати Початок – Set Origin
Трансформується камери у спосіб, який змушує активну стежку переміститися у початок сцени. Лише пересування застосовується до камери.
Задати Вісь X, Y– Set X, Y Axis
Трансформується камера у спосіб, що змушує активну стежки ставати на вісь X або Y. Жодне пересування не застосовується, що означає, що початок сцени, котрий був визначений перед цим, буде збережено.
Задати Масштаб – Set Scale
Масштабується камера або об’єкт відстеження у спосіб, який змушує відстань між двома вибраними стежками відповідати заданому значенню у Distance.
Застосувати Масштаб – Apply Scale
Подібно до Set Scale, але фактично модифікує дані відстежування.
Відстань – Distance
Відстань в одиницях активної сцени, що використовується Set/Apply scale.

Уклад Сцени – Scene Setup

Задати як Фон – Set as Background
Задає поточно редагований кліп, як фон камери для усіх видимих 3D Оглядів – 3D Views. Якщо наразі відсутні видимі 3D Огляди – 3D Views або огляд «Кліп» – Clip розгорнуто на повний екран, то нічого не відбувається.
Уклад Сцени Відстежування – Setup Tracking Scene

Здійснює всі звичайні кроки для укладу сцени VFX:

  • Створюються орієнтирні об’єкти для підлоги та тестового об’єкта.
  • Створюється уклад вузлів для комбінування комп’ютерної графіки з фактичним кліпом.