Відстеження – Track¶
Панель «Кліп» – Clip Panel¶
- Заготовлення – Prefetch P
- Заповнює кеш кадрами. Скільки кадрів, вміщених у кеш, завантажуються з диска. Це дозволяє заповнювати кеш настільки швидко, наскільки це можливо, коли вам реально потрібно відстежити щось, але це зберігає бездіяльність процесора та диска, якщо ви маєте відкритим огляд «Кліп» – Clip, але фактично не взаємодієте з ним.
- Перезавантаження – Reload
- Силується перезавантаження поточно завантаженого відеокліпу. Це головно корисно, коли кліп редагується поза Blender’ом.
- Задати Кадри Сцени – Set Scene Frames
- Задає кінцевий кадр сцени відповідно до поточної тривалості кліпу.
Панель «Мітка» – Marker Panel¶
- Додання – Add
- Поміщає нову мітку у позицію вказівника миші (який у цьому випадку знаходиться під цією кнопкою, не ідеально, але так воно працює), а потім вона може бути переміщена у потрібну локацію. Після її переміщення у бажану позицію клацок LMB може бути використано для кінцевого поміщення нової мітки. Також Return та Spacebar можуть бути використані для завершення поміщення мітки. Але швидше це робити клацком Ctrl-LMB для поміщення міток безпосередньо на фільмоматеріалі. Це скорочення буде поміщати нову мітку у місці, де ви клацнете. Ще одна особливість тут: допоки ви не відпустите кнопку миші, ви можете коригувати позицію мітки, рухаючи мишею та використовуючи віджет передогляду стежки для керування точністю поміщення мітки.
- Виявити Вирізнення – Detect Features
Виявляє усі можливі вирізнення на поточному кадрі та поміщає мітки у ці вирізнення. Цей оператор не враховує інші кадри, а тому він може поміщати мітки на вирізненнях, які належать рухомим об’єктам, і якщо камера повертається від цього знімка, то жодна мітка не буде поміщена на кадрах після віддалення камери.
Існують кілька властивостей для цього оператора:
- Розміщення – Placement
- Використовується для керування тим, де поміщаються мітки. Стандартно, вони будуть додані через увесь кадр, але ви можете також окреслити деякі області з цікавими вирізненнями за допомогою Нарисного Олівця та поміщення міток тільки всередині таких окреслених областей. Ось як працює варіант розміщення «Всередині обведеного нарисним олівцем» – «Inside Grease Pencil». Ви можете також обвести області без інтересу (такі як дерева, люди тощо) та поміщати мітки поза цими областями. Ось як працює варіант розміщення «Зовні обведеного нарисним олівцем» – «Outside Grease Pencil».
- Припуск – Margin
- Керує відстанню від рубежу зображення до створених міток. Якщо мітки поміщаються надто близько до рубежу зображення, то вони не у змозі відстежитися дійсно швидко та вони повинні бути видалені вручну. Для скорочення кількості ручного вичищення може бути використано цей параметр.
- Поріг – Threshold
- Лімітує мінімальний поріг для розміщення міток. Це значення виходить від алгоритму виявлення вирізнення та базово воно значить: низькі значення означають найбільш можливо, що збій відстеження цього вирізнення буде дуже скоро, вищі значення, що не набагато більше можливе його відстеження. Кількість міток, що будуть додані, можуть керуватися цим значенням.
- Відстань – Distance
- Визначає мінімальну відстань між поміщеними мітками. Це необхідно для запобігання надто близькому поміщенню міток одна відносно одної (оскільки, таке розміщення може заплутати рішальник камери).
- Видалення – Delete
- Видаляються усі вибрані стежки.
Панель «Устави Відстежування» – Tracking Settings Panel¶
Ця панель містить усі устави для алгоритмів 2D відстежування.
- Передустави Відстежування – Tracking Presets
- Ці устави базуються на досвіді відстежування реального фільмоматеріалу та надають хороші стартові значення для початку роботи з конкретним фільмоматеріалом.
- Розмір Патерну, Пошуку – Pattern Size, Search
- Визначає розмір новостворених стежок.
- Канали – Channels
- Визначає кольорові канали, які будуть використовуватися алгоритмом відстежування. Вимкнення деяких кольорів може збільшити контраст для покращення виявлення вирізнення.
- Модель Руху – Motion Model
Визначає, які можливі рухи відстежуване вирізнення може мати. Ця опція повинна бути задана залежно від того, який рух певне вирізнення має та робить відстежування більш точним для такого руху.
Лише Локація, Локація+ Обертання, Локація+Масштаб, Локація+Обертання+Масштаб, Споріднено – Location only, Location+Rotation, Location+Scale, Location+Rotation+Scale, Affine
- Перспектива – Perspective
- Зазвичай використовується для відстеження планарного вирізнення, але часто значення «Споріднено» – Affine є добрим достатнім наближенням і може давати більш стабільні стежки.
- Узгодження Патерну – Pattern Match
Узгодження Патерну керує тим, які патерни відстежуються; точніше, патерн з якого кадру відстежується. Ось приклад, який повинен прояснити це.
Алгоритм відстежника отримує два зображення всередині області пошуку та позицію точки, що буде відстежена на першому зображенні. Цей відстежник намагається знайти позицію цієї точки з першого зображення на другому зображенні.
Далі, це як відстежування послідовності відбувається. Друге зображення є завжди з кадру, в якому позиція мітки невідома (наступний відстежуваний кадр). Але інакше перше зображення (але не те, що безпосередньо передує друге зображення у фільмоматеріалі) може бути послане у відстежник.
- Ключкадр – Keyframe
- Зображення, створене з кадру, на якому для стежки було поставлено ключкадр. Ця конфігурація запобігає ковзанню з оригінальної позиції (оскільки, ця позиція, яка найкраще відповідає оригінальному патерну, повертається відстежником), але вона може призводити до невеликих стрибків та до збоїв, коли вирізнена точка деформується через рух камери (перспективна трансформація, наприклад).
- Попередній Кадр – Previous Frame
- Ключкадри для стежок створюються у кожному кадрі та відстежуються між ключкадрованим зображенням та наступним використовуваним зображенням. У цій конфігурації патерн відстежується між двома сусідніми кадрами. Це дозволяє розглядати випадки великих трансформацій вирізненої точки, але може призводити до ковзання від оригінальної позиції, а тому повинно контролюватися.
- Передпрохід – Prepass
- Вмикає відстежування у два проходи, де перший прохід є грубим відстежуванням тільки локації, а другий прохід буде використовувати відстежування повної моделі руху з уточненням результатів першого проходу.
- Нормалізування – Normalize
- Означає, що патерни будуть нормалізовані за їх усередненою інтенсивністю у ході відстежування, щоб зробити їх незмінними при змінах освітлення. Прикладом того, де це корисно, є сцена, де мітка рухається у тінь об’єкта.
- Копіювати з Активної Стежки – Copy From Active Track
- Копіює усі устави з активної стежки. Дозволяє полегшити створення нових стежок з тією ж уставою.
Добавні Устави – Extra Settings¶
- Вагомість – Weight
- Дивіться про вагомість стежки тут – Weight.
- Кореляція – Correlation
- Це значення визначає мінімальну кореляцію між узгодженим патерном та орієнтиром, щоб відстежування вважалося успішним. Якщо відстежник зупиняється надто рано, зменште це значення, або, якщо стежка ковзає надто сильно, коли він повинен зупинитися скоріше, збільште це значення.
- Припуск – Margin
- Може використовуватися для вимикання стежок, коли вони стають надто близько до рубежу зображення. Цей повзунок задає це «надто близько» у пікселях.
- Вжити Маску – Use Mask
- Дозволяє використовувати засіб анотації для маскування частини патерну, звужуючи те, що алгоритм відстежника намагається узгодити по кадрах.
- Ліміт Кадрів – Frames Limit
- Керує тим, скільки кадрів може бути відстежено, коли викликається оператор відстеження послідовності – Track Sequence. Таким чином, кожна операція відстеження послідовності Track Sequence буде відстежувати максимум кадрів відповідно до Ліміту Кадрів – Frames Limit. Це також допомагає помічати зісковзування стежок та коректувати їх.
- Швидкість – Speed
- Устави мітки тільки – Може бути використано для керування швидкістю відстежування послідовності. Ця опція не впливає на якість відстеження; вона тільки допомагає контролювати, чи відстежування відбулося точно. У більшості випадків відстежування відбувається набагато швидше, ніж у реальному часі, і важко помітити, коли стежка починає сповзати від позиції. У таких випадках устава «Швидкість» – Speed може бути задана, як «Подвоєно» – Double або «Половина» – Half для додання деякої затримки між відстежуванням двох кадрів, а тому сковзання може бути поміченим раніше і процес відстежування може бути скасовано для наладнання позиції стежок.
Панель «Відстеження» – Track Panel¶
Стежки – Tracks¶
Перший ряд кнопок використовується для здійснення відстежування вибраних стежок (тобто, слідування вибраного вирізнення від кадру до кадру). Відстежування може відбуватися (за порядком кнопок):
- Назад на один кадр Alt-Left
- Назад по послідовності Shift-Ctrl-T
- Уперед по всій послідовності Ctrl-T
- Уперед на один кадр Alt-Right
Цей оператор залежить від устав на панелі «Устави Відстежування» – Tracking Settings. Якщо у ході відстежування послідовності алгоритм зіб’ється у відстеженні деяких міток, то вони будуть вимкнені й відстеження продовжиться для решти міток. Якщо алгоритм зіб’ється при відстежуванні кадр-за-кадром, то мітка не вимкнеться, а на наступному кадрі буде використана найімовірніша позиція вирізнення.
Зчищення – Clear¶
- Дія – Action
- Зчищення (Після/Залишено) (іконка зі стрілкою вліво) – Clear (After/Remained) Alt-T
- Видаляє усі відстежені та ключкадровані мітки перед поточним кадром для усіх вибраних стежок.
- Зчищення (Перед/До) (іконка зі стрілкою управо) – Clear (Before/Up-to) Shift-T
- Видаляє усі відстежені та ключкадровані мітки після поточного кадру для усіх вибраних стежок.
- Зчищення (Шлях Стежки/Усе) – Clear (Track Path/All) Shift-Alt-T
- Зчищає усі мітки, за винятком поточної, з усіх вибраних стежок.
- Зчистити Активне – Clear Active
- Лімітує дію зчищення лише активною стежкою (на відміну від усіх вибраних).
Уточнення – Refine¶
Цей оператор запускає відстежник від попереднього ключкадру до поточного кадру для усіх вибраних міток. Позиції поточних міток вважаються припущенням початкової позиції, яка може бути оновлена відстежником для кращого узгодження.
Корисно у випадках, коли вирізнення зникає з кадру, а потім з’являється знову. Використання у такому випадку є наступним:
- Коли вирізнена точка знову з’являється на кадрі, то вручну помістіть мітку на неї.
- Скористайтеся операцією «Уточнити Мітки» – Refine Markers (яка на панелі «Відстеження»), щоб дозволити відстежнику знайти кращу відповідність.
Залежно від напрямку відстежування використовуйте уточнення Уперед або Назад. Це просто: якщо відстежування відбувається вперед, використовуйте Уточнення Уперед, інакше, скористайтеся Уточненням Назад.
Злиття – Merge¶
- Сполучити Стежки – Join Tracks Ctrl-J
- Цей оператор сполучає усі вибрані стежки в одну. Вибрані стежки не повинні мати спільних відстежених або ключкадрованих міток в одному і тому ж кадрі.