Вузол «Задання Альфа» – Set Alpha Node

../../../_images/compositing_node-types_CompositorNodeSetAlpha.png

Вузол «Задання Альфа» – Set Alpha Node.

Вузол «Задання Альфа» – Set Alpha Node додає альфа канал у зображення.

Уводи – Inputs

Зображення – Image

Стандартний увід зображення.

Alpha – Альфа

Величина Альфа може бути задана для цілого зображення за допомогою числового поля уводу або по-піксельно через роз’єм.

Властивості – Properties

Цей вузол наразі немає властивостей.

Виводи – Outputs

Зображення – Image

Стандартний вивід зображення.

Примітка

Цей вузол не є і не повинен мати загально-призначеним рішення проблеми компонування зображення, що не містить інформації про Альфа. Ви, можливо, забажаєте скористатися вузлами технік «ключування колірності» – «Chroma Keying» або «ключування відмінності» – «Difference Keying» (що обговорюються в іншому місці цього довідника). Цей вузол найбільш часто використовується (з підхожим уводом, що забезпечується через роз’єм) у тих проблемних випадках, коли ви не можете, з певних причин, застосувати згадані вище інші техніки безпосередньо.

Приклад – Example

Зникання у Чорноту – Fade To Black

Поширеною технікою переводу глядачів з однієї сцени або кадру на інший є «зникання у чорноту» – «fade to black». Як випливає з назви сцена зникає у чорний екран. Ви можете також скористатися «зниканням у білизну» – «fade to white» або у будь-який інший колір за бажанням, але чорний є добрим нейтральним кольором, що легко сприймається очима та інтелектуально «скидає» увагу і розум глядача. Розкладка вузлів нижче показує, як отримати цей ефект за допомогою вузла «Задання Альфа».

../../../_images/compositing_types_converter_set-alpha_fade-to-black.png

Ефект «Зникання у Чорноту» – Fade to black.

In the example above, the alpha channel of the swirl image is ignored. Instead, a Time node introduces a factor from 0.00 to 1.00 over 60 frames, or about 2 seconds, to the Set Alpha node. Note that the time curve is exponentially-shaped, so that the overall blackness will fade in slowly and then accelerate toward the end. The Set Alpha node does not need an input image; instead, the flat (shadeless) black color is used. The Set Alpha Node uses the input factor and color to create a black image that has an alpha set which goes from 0.00 to 1.00 over 60 frames, or completely transparent to completely opaque. Think of alpha as a multiplier for how vivid you can see that pixel. These two images are combined by the Alpha Over node completely (a Factor of 1.00) to produce the composite image. The Set Alpha node will thus, depending on the frame being rendered, produce a black image that has some degree of transparency. Setup and Animate, and you have an image sequence that fades to black over a 2-second period.

Примітка

Жодна Інформація зі Сцени Не Використовується

Цей приклад розкладки вузлів не використовує жоден вузол «Шари Рендера» – Render Layers. Для продукування цієї 2-секундної анімації жодна інформація зі сцени Blender’а не використовується. Це приклад використання потужних здатностей компонування у Blender’і окремо від його можливостей моделювання й анімування. (Вузол «Шари Рендера» може бути підставлено замість вузла «Зображення» – Image і ця «мережа зникання» продукуватиме такий самий ефект.)

Поява Титру – Fade In a Title

Для уведення у вашу анімацію ви схочете, щоб була представлена назва (титр) вашої анімації на певному задньоплані. Ви можете зробити, щоб титр влітав на екран або появлявся на ньому. Для створення ефекту появи титру на екрані скористайтеся вузлом «Задання Альфа» – Set Alpha разом з вузлом «Час» – Time, як показано нижче.

../../../_images/compositing_types_converter_set-alpha_fade-in-title.png

Використання вузла Set Alpha для створення ефекту появи титру.

У прикладі вище, крива вузла «Час» – Time забезпечує значення Альфа для увідного роз’єму вузла «Задання Альфа». Поточний вузол «Шари Рендера» – Render Layers, який містить титр в огляді, забезпечує увідне зображення. Як і раніше, вузол Alpha Over змішує (використовуючи значення альфа) вихор на задньоплані та титр з альфа для продукування композитного зображення.

Забарвлення ЧБ зображення – Colorizing a BW Image

../../../_images/compositing_types_converter_set-alpha_colorizing-image.png

Використання вузла Set Alpha для забарвлення зображення.

У прикладі вище, відзначте, як синя барва забарвлює уведене зображення вихору. Ви можете використати поле кольору на вузлі «Задання Альфа» у розкладці вузлів такого виду для додання суцільного кольору у чорно-біле зображення.

У карті з цього прикладу можна використовується також значення уводу «Альфа» – Alpha на вузлі «Задання Альфа» – Set Alpha для задання бажаного ступеня забарвлення. У такий спосіб подаються увідне зображення та вузол «Задання Альфа» – Set Alpha у вузол «Альфа Над» – Alpha Over для забарвлення будь-якого зображення.