Камера – Camera¶
Ця панель містить усі устави камери, що використовувалися для знімання фільму, який поточно редагується в огляді «Кліп» – Clip.
- Передустави Камери – Camera Presets
Попередньо визначені устави можуть бути вибрані тут для використання. Але такі устави, як коефіцієнти спотворення та принципова точка не включаються у ці устави та повинні бути заповнені вручну, навіть якщо використовуються устави камери.
- Датчик – Sensor
- Ширина – Width
Є шириною датчика ПЗЗ – CCD у камері. Це значення може бути знайдене у специфікаціях камери.
- Пропорція Боків Пікселя – Pixel Aspect Ratio
Є пропорцією сторін пікселя датчика ПЗЗ – CCD. Це значення може бути знайдене у специфікаціях камери, а також може бути припущеним. Наприклад, ви знаєте, що фільмоматеріал повинен бути роздільністю 1920×1080, але саме зображення має роздільність 1280×1080. У такому випадку, пропорція пікселя є: 1920 / 1280 = 1.5.
- Оптичний Центр – Optical Center
Is the optical center of the lens used in the camera. In most cases it is equal to the image center, but it can be different in some special cases. Check camera/lens specifications in such cases. To set the optical center to the center of image, there is a Set Center button below the sliders.
Об’єктив – Lens¶
- Фокусна Відстань – Focal Length
Говорить сама за себе; це фокусна відстань, з якою фільм було відзнято. Може установлюватися у міліметрах або пікселях.
- Модель Спотворення – Distortion Model
- Поліноміальне – Polynomial
Багаточленне, поліноміальне радіальне спотворення.
- Ділення – Division
Воно визначає високі спотворення, які роблять цю модель підхожою краще для камер з об’єктивами «риб’яче око».
- Коефіцієнти – Coefficients
Коефіцієнти використовуються для компенсації спотворення об’єктива, коли фільм було відзнято. Поточно ці значення можуть уточнятися тільки вручну (це ще не є засобами калібрування), використовуючи інструменти, доступні у режимі «Спотворення» – Distortion. Базово, просто підправляйте К1, допоки рішання не стане найбільш точним для відомої фокусної відстані (але також візьміть до уваги сітку та Нарисний Олівець для запобігання «неможливому» спотворенню).
Коефіцієнти моделі ділення працюють незалежно один від одного та додатні значення даватимуть діжкоподібне спотворення.
K1, K2 та K3