Вступ – Introduction

Силові поля пропонують спосіб впливу на симуляцію, наприклад, для додання додаткового руху. Particles – Частинки, Soft Bodies – м’які тіла, Rigid Bodies – тверді тіла та об’єкти Тканини – Cloth objects, на всіх них можуть впливати силові поля. Силові поля автоматично впливають на все. Для вилучення з-під їх впливу симуляції або системи частинок просто вимкніть вплив певного типу силового поля на панелі «Вагомості Полів» – Field Weights.

  • Усі типи об’єктів та частинок можуть генерувати поля, але об’єкт типу «крива» може нести на собі лише поле «Провідна Крива» – Curve Guide.

  • Силові поля можуть також генеруватися з частинок. Дивіться Particle Physics.

  • Такі об’єкти повинні знаходитися принаймні на одному спільному шарі, щоб був ефект.

Ви можете лімітувати цей ефект для частинок групою об’єктів (дивіться сторінку Particle Physics).

Створювання Силового Поля – Creating a Force Field

Орієнтир – Reference

Режим – Mode

Режим Об’єкта – Object Mode

Панель – Panel

«Фізика > Поля» – Physics ‣ Fields

Для створення одиничного силового поля ви можете викликати меню «Додання > Силове Поле» – Add ‣ Force Field та вибрати бажаний тип силового поля. Цей метод створює порожню з прикріпленим до неї силовим полем.

Приклади порожні з прикріпленим силовим полем.
../../../_images/physics_forces_force-fields_types_vortex_visualzation.png

Силове поле «Вихор» – Vortex.

../../../_images/physics_forces_force-fields_types_wind_visualzation.png

Силове поле «Вітер» – Wind.

../../../_images/physics_forces_force-fields_types_force_visualzation.png

Силове поле «Сила» – Force.

Для створення поля з наявного об’єкта ви повинні виділити цей об’єкт та увімкнути фізику силового поля кнопкою Force Field у вкладці Physics Редактора Властивостей. Вибрати тип поля у списку опції «Тип» – Type на панелі Force Fields.

Примітка

Після змінювання устав для поля на панелі Force Fields або для відхильника на панелі Collision ви повинні перерахувати системи частинок, м’якого тіла або тканини за допомогою Free Cache, оскільки це не робиться автоматично.

Частинки реагують на усі типи силових полів, а м’які тіла тільки на поля типу «Сила» – Force, «Вітер» – Wind, «Вихор» – Vortex (вони також реагують на поле «Гармоніка» – Harmonic, але не корисним способом).

Загальні Устави Полів – Common Field Settings

Більшість полів мають однакові устави, попри те, що вони діють дуже по-різному. Унікальні устави для типів полів описуються окремо. Поля Curve Guide та Texture мають зовсім інші опції.

Форма – Shape

Задає напрямок, який використовується для розрахування силового ефектора. Для силових полів доступні лише форми порожні «Точка» – Point та «Площина» – Plane, що ж до поля з 3D об’єкта є додаткові варіанти форм «Поверхня» – Surface та «Кожна Точка» – Every Point, а також «Крива» – Curve для поля з кривої.

Вказування – Point

Точка з все-напрямним впливом. Використовує початок об’єкта як точку ефектора.

Площина – Plane

Вплив лише у напрямку локальної Z.

Поверхня – Surface

Силове поле діє на поверхні 3D об’єкта. У цьому випадку, вісь Z є нормаллю цієї поверхні.

Кожна Точка – Every Point

Використовує кожну вершину в об’єкті сіті як точку ефектора.

Крива – Curve

Силове поле діє уздовж об’єкта кривої.

Сила – Strength

Сила ефекту поля. Це може бути додатним або від’ємним для зміни напрямку, в якому діє сила. Сила силового поля масштабується масштабом об’єкта силового поля, дозволяючи вам збільшувати або зменшувати масштаб у сцені, зберігаючи однакові ефекти.

Потік – Flow

Якщо не нульове, ефективна сила залежить від скорості частинок. Це значення визначає, як швидко сила цього ефектора (прискорення) буде конвертована у сталу скорість «потоку повітря».

Величина Шуму – Noise Amount

Додає шум у силу поля.

Базис – Seed

Змінює базис випадкового шуму.

Задіяти Локацію – Affect Location

Вплив локації частинок.

Задіяти Обертання – Affect Rotation

Вплив обертання частинок.

Поглинання – Absorption

Поле буде поглинатися об’єктами з властивістю зіткнення.

Спад – Falloff

Тут ви можете визначити форму спаду силового поля (якщо устава Power спаду є більшою за 0).

Форма – Shape
Sphere – Сфера

Спад буде однорідним у всіх напрямках, як у сфері.

Труба – Tube

Спад даватиме силове поле у формі труби. Додатково можна коригувати радіальну потужність –Radial Power, а також Minimum та Maximum відстані для поля.

Конус – Cone

Спад даватиме силове поле у формі конуса. Додаткові опції такі ж самі, як і для типу спаду Tube.

Напрям Z – Z Direction

Сила може бути задана для застосування лише у додатному напрямку осі Z, від’ємному напрямі осі Z або в обох цих напрямках.

Потужність – Power

Як потужність силового поля змінюється з відстанню від нього. Якщо r взяти як відстань від початка об’єкта, то поле змінюватиметься з 1/rpower. Значення 2 для спаду дасть зміну силового поля з відстанню як 1/r2, що є спадом при гравітаційному тяжінні.

Макс Відстані – Max Distance

Змушує силове поле впливати на інші об’єкти лише у межах визначеного максимального радіусу (показується додатковим кільцем навколо об’єкта).

Мінімум відстані – Min Distance

Відстань від початка об’єкта, більше якої силове поле є ефективним з повною силою. Якщо спад дорівнює 0, то це параметр нічого не робить, оскільки поле є ефективним з повною силою вище Max Distance (або безкінечно). Показується додатковим кільцем навколо об’єкта.