Вузол «Задання Альфа» – Set Alpha Node

../../../_images/compositing_node-types_CompositorNodeSetAlpha.png

Вузол «Задання Альфа» – Set Alpha Node.

Вузол «Задання Альфа» – Set Alpha Node додає альфа канал у зображення.

Уводи – Inputs

Зображення – Image
Стандартний увід зображення.
Alpha – Альфа
Величина Альфа може бути задана для цілого зображення за допомогою числового поля уводу або по-піксельно через роз’єм.

Властивості – Properties

Цей вузол наразі немає властивостей.

Виводи – Outputs

Зображення – Image
Стандартний вивід зображення.

Примітка

Цей вузол не є і не повинен мати загально-призначеним рішення проблеми компонування зображення, що не містить інформації про Альфа. Ви, можливо, забажаєте скористатися вузлами технік «ключування колірності» – «Chroma Keying» або «ключування відмінності» – «Difference Keying» (що обговорюються в іншому місці цього довідника). Цей вузол найбільш часто використовується (з підхожим уводом, що забезпечується через роз’єм) у тих проблемних випадках, коли ви не можете, з певних причин, застосувати згадані вище інші техніки безпосередньо.

Приклад – Example

Зникання у Чорноту – Fade To Black

Поширеною технікою переводу глядачів з однієї сцени або кадру на інший є «зникання у чорноту» – «fade to black». Як випливає з назви сцена зникає у чорний екран. Ви можете також скористатися «зниканням у білизну» – «fade to white» або у будь-який інший колір за бажанням, але чорний є добрим нейтральним кольором, що легко сприймається очима та інтелектуально «скидає» увагу і розум глядача. Розкладка вузлів нижче показує, як отримати цей ефект за допомогою вузла «Задання Альфа».

../../../_images/compositing_types_converter_set-alpha_fade-to-black.png

Ефект «Зникання у Чорноту» – Fade to black.

У прикладі вище альфа-канал зображення з вихором ігнорується. Натомість вузол «Час» – Time node уводить фактор з діапазоном від 0.00 до 1.00 на часовий діапазон у 60 кадрів, або приблизно 2 секунди, для вузла «Задання Альфа» – Set Alpha. Зауважте, що крива часу має експоненційну форму, так що загальна чорнота буде проявлятися повільно, а потім швидше ближче до кінця. Вузол «Задання Альфа» – Alpha node не потребує увідного зображення; натомість, використовується плоский (безвідтінковий – shadeless) чорний колір. Вузол «Задання Альфа» використовує увідний фактор часу та колір для створення чорного зображення, що має набір альфа-значень від 0.00 до 1.00 у часовому проміжку 60-ти кадрів або, іншими словами, змінюється від повної прозорості до повної безпрозорості за цей час. Думайте про альфа, як про множник для пікселя, яскравість якого ви можете бачити. Ці два зображення комбінуються вузлом «Альфа Над» – Alpha Over повністю («Фактор» – Factor як 1.00) для продукування композитного зображення. Таким чином, вузол «Задання Альфа» – Set Alpha буде, залежно від зображуваного кадру, продукувати чорне зображення, що має певний ступінь прозорості. Укладіть потрібне зображення та анімуйте, і ви матимете відеоряд зображень, що зникає у темноту за 2-секундний період.

Примітка

Жодна Інформація зі Сцени Не Використовується

This example node map does not use the Render Layer node. To produce this 2-second animation, no Blender scene information was used. This is an example of using Blender’s powerful compositing abilities separate from its modeling and animation capabilities. (A Render Layer could be substituted for the Image layer, and the «fade-network» effect will still produce the same effect.)

Поява Титру – Fade In a Title

Для уведення у вашу анімацію ви схочете, щоб була представлена назва (титр) вашої анімації на певному задньоплані. Ви можете зробити, щоб титр влітав на екран або появлявся на ньому. Для створення ефекту появи титру на екрані скористайтеся вузлом «Задання Альфа» – Set Alpha разом з вузлом «Час» – Time, як показано нижче.

../../../_images/compositing_types_converter_set-alpha_fade-in-title.png

Використання вузла Set Alpha для створення ефекту появи титру.

У прикладі вище, крива вузла «Час» – Time забезпечує значення Альфа для увідного роз’єму вузла «Задання Альфа». Поточний вузол «Шари Рендера» – Render Layers, який містить титр в огляді, забезпечує увідне зображення. Як і раніше, вузол Alpha Over змішує (використовуючи значення альфа) вихор на задньоплані та титр з альфа для продукування композитного зображення.

Забарвлення ЧБ зображення – Colorizing a BW Image

../../../_images/compositing_types_converter_set-alpha_colorizing-image.png

Використання вузла Set Alpha для забарвлення зображення.

In the example above, notice how the blue tinge of the render input colors the swirl. You can use the Set Alpha node’s color field with this kind of node map to add a consistent color to a BW image.

У карті з цього прикладу можна використовується також значення уводу «Альфа» – Alpha на вузлі «Задання Альфа» – Set Alpha для задання бажаного ступеня забарвлення. У такий спосіб подаються увідне зображення та вузол «Задання Альфа» – Set Alpha у вузол «Альфа Над» – Alpha Over для забарвлення будь-якого зображення.