Вузол «Спотворення Фільму» – Movie Distortion Nodes

../../../_images/compositing_node-types_CompositorNodeMovieDistortion.png

Вузол «Спотворення Фільму» – Movie Distortion Nodes.

У реальному світі об’єктиви усіх камер продукують той чи інший вид спотворення об’єктива. Але, все що ми рендеримо, не має жодних спотворень. Тому, цей вузол допомагає як у вилученні спотворення з фільмів, так і доданні спотворення у рендер, щоб зробити наш рендер здатним до змішування з відеокліпом.

Зазвичай, це використовується при відстеженні руху – motion tracking.

Обчислення спотворення

Перед використанням цього вузла треба обчислити спотворення об’єктива для кліпу. Це може бути зроблено регулюванням значень К1, К2 та К3 у «Редактор Відеокліпів > Властивості > Об’єктив» – Movie Clip Editor ‣ Properties ‣ Lens. Детальніше про те, як редагувати ці значення, дивіться тут.

Уводи – Inputs

Зображення – Image
Стандартний увід зображення.

Властивості

Відеокліп – Movie Clip
Вживається для вибору відеокліпу, спотворення в якому буде використовуватися. Це може бути корисним, якщо наявний більше ніж один відеокліп і кожен з них має свої устави спотворення. Про контролери блоку даних дивіться Меню Блоку Даних – Data-Block Menu.
Метод Спотворення – Distortion Method
Знеспотворення – Undistort
Використовується для знеспотворення, усунення спотворення з отриманого зображення та, зазвичай, вживається для сирого, необробленого спотвореного відеокліпу.
Спотворення – Distort
Використовується для спотворення отриманого зображення та, зазвичай, вживається для відзображених, рендерених зображень.

Виводи – Outputs

Зображення – Image
Зображення після спотворення/знеспотворення.

Спотворення і знеспотворення

Хоча, обидва, спотворення зображу і знеспотворення відеокліпу є можливими і дають подібні результати, однак, існує відмінність між цими двома методами.

Існують два види можливі спотворення об’єктиву та, простими словами, їх можна описати так:

  1. Коли відеокліп має опуклий вигляд.
  2. Коли відеокліп має угнутий вигляд.

Для першого випадку рекомендується застосувати спотворення для зображу, рендеру та залишити відеокліп без змін, як є, оскільки, знеспотворення відеокліпу буде вимагати додаткової інформації про пікселі, яка не доступна у Blender’і. Аналогічно, у другому випадку, рекомендується знеспотворити відеокліп та залишити зображ, рендер без змін, як є, оскільки, спотворення рендеру, зображу буде вимагати такої ж додаткової недоступної інформації про пікселі. Застосування невірного методу у невірному випадку може створити химерні результати навколо країв об’єктів на зображенні, як показується на цій ілюстрації.

../../../_images/compositing_types_distort_movie-distortion_problems.jpg

Проблеми (помічаєте краї об’єктів на зображенні?)