Формати Файлів – File Formats¶
Дивись також
Формати Медіа – Media Formats щодо технічної інформації про підтримувані формати файлів.
Вивід Зображення – Image Output¶
При рендерингу одиничного кадру вивід повинен бути форматом одиничного зображення, а не відео. Різні формати зображення – image formats доступні, PNG є стандартом.
Зображення можуть також використовуватися для рендерингу анімацій, що має ряд переваг. Наприклад, при рендерингу анімацій у формати файлів зображення завдання рендерення може бути скасоване та відновлене з останнього рендереного кадру шляхом змінювання діапазону кадрів. Це корисно, якщо анімація потребує тривалий час для її рендерення, а ресурси комп’ютера потрібні для чогось іншого.
Зображення можуть надалі бути закодовані шляхом додавання послідовності рендерених зображень у Секвенсер Відео – Video Sequencer та обрання відповідного Video Output.
Порада
Послідовність рендерених зображень може програватися у Програвачі Анімації – Animation Player.
Вивід Відео – Video Output¶
Панель «Закодовування» – Encoding Panel¶
Орієнтир – Reference
Панель – Panel: | «Редактор Властивостей > Вивід > Закодовування» – |
---|
Тут ви вибираєте бажаний контейнер відео, кодек та устави стиснення для використання. З усіма цими варіантами стиснення існує компроміс між розміром файлу, сумісністю між платформами та якістю програвання.
Порада
Коли ви поглянете у системну консоль – System Console, то ви можете бачити дещо з виводу процесу закодовування. Ви побачите ще більше, якщо запустите Blender як blender -d
.
- Передустави – Presets
- Ви можете використовувати передустави, які містять оптимальні устави для обраного типу виводу.
- Контейнер – Container
- Контейнер відео або тип файлу. Про список усіх доступних опцій дивіться video formats.
- Авторозділ Виводу – Autosplit Output
- Якщо ваше відео є величезним та перевищує 2 ГБ, увімкніть Autosplit Output. Це буде автоматично розділяти вивід на кілька файлів після першого файлу з розміром 2 ГБ.
Відео – Video¶
- Відео Кодек – Video Codec
- Дає на вибір метод стиснення та кодування. Про список усіх доступних опцій дивіться video formats.
Примітка
Стандарти
Деякі контейнери та кодеки не сумісні один з одним, а тому, якщо ви отримуєте помилки, перевірте чи контейнер та кодек сумісні. Як контейнери та кодеки інколи не сумісні один з одним, так і деякі кодеки не працюють з довільними розмірами. Тому, намагайтеся триматися поширених розмірів або перегляньте обмеження кодека, який ви пробуєте використати.
- Якість Виводу – Output Quality
- Це передустава Rates.
- Швидкість Закодовування – Encoding Speed
- Передустави для зміни між швидким закодуванням (великий розмір файлу) та більшим стисненням (менший розмір файлу).
- Інтервал Ключкадрів – Keyframe Interval
- Кількість картинок на групу картинок – Group of Pictures. Задавайте 0 для «intra_only», яке вимикає inter-frame відео. Вищі значення зазвичай дають менший файл, але потребують більш потужний пристрій для його програвання.
- Макс В-кадрів – Max B-frames
Вмикає використання B‑frames.
- Інтервал – Interval
- Максимальна кількість B‑frames між не-B-кадрами.
Частота – Rate¶
- Бітова швидкість – Bitrate
- Задає усереднену бітову швидкість – bit rate (якість), яка є кількість двійкових цифр на кадр. Дивіться також: FFmpeg -b:v.
- Частота – Rate
- Файли відео можуть використовувати так звану зміну бітову швидкість – variable bit rate (VBR). Це використовується для установлення деяких сегментів відео менш стисненими у кадрах, що потребують більше даних і меншого стиснення для кадрів, що вимагають менше даних. Це може керуватися значеннями Minimum та Maximum.
- Буфер – Buffer
- Розмір буферу декодера потоку бітів – decoder bitstream buffer.
Багатоспліт, мультиплекс – Mux¶
Multiplexing – багатосплетення, мультиплексування – це процес комбінування потоків відео та аудіо в єдиний файл, подібно до пакування файлу відео та аудіо .mp3 файлу у файл zip.
- Частота – Rate
- Максимальна бітова швидкість багатосплетеного, мультиплексованого потоку.
- Розмір Пакета – Packet Size
- Знижує фрагментацію даних або зайве багатосплетення, мультиплексування, залежно від джерела.
Аудіо – Audio¶
- Аудіо Кодек – Audio Codec
- Формат аудіо для використання. Про список усіх доступних опцій дивіться video formats.
- Бітова швидкість – Bitrate
- Для кожного кодека ви можете керувати бітовою швидкістю (якістю) звуку у фільмі. Вищі бітові швидкості дають більші файли, що мають гірший потік, але звучать краще. Використовуйте значення у степені 2 для сумісності.
- Гучність – Volume
- Задає гучність виводу аудіо.
Поради – Tips¶
Порада
Вибір формату відео залежить від того, що ви плануєте робити.
Не рекомендується рендерити безпосередньо у формат відео зразу. Якщо у ході рендерингу станеться проблема, то результатний файл може стати не здатним для програвання і ви змушені будете повторно рендерити усі кадри з самого початку. Якщо ви спершу рендерите відео у набір статичних картинок, наприклад, стандартного формату PNG або високо якісного формату OpenEXR (який може зберігати дані HDR для пікселів), то ви можете далі комбінувати за допомогою смужки типу «Зображення» – Image Strip у Редакторі Послідовностей Відео – Video Sequence Editor (VSE). У такий спосіб, ви можете легко:
- Повторно запускати рендеринг з місця (кадру), де трапилася проблема.
- Спробувати інші опції закодовування відео у секундах, а не хвилинах чи годинах, оскільки закодовування є зазвичай набагато швидшим, ніж рендеринг 3D сцени.
- Насолодитися рештою можливостей VSE, таких як додавання Image Strips з попередніх рендерів, аудіо, відео кліпів тощо.
Порада
Ви не повинні після-обробляти стиснутий з втратами файл, оскільки можуть стати видимими артефакти стиснення. Втратне стиснення слід зарезервувати як фінальний «формат постачання».