Вузол «Градієнт Кольорів» – Color Ramp Node

../../../_images/compositing_node-types_CompositorNodeValToRGB.png

Вузол «Градієнт Кольорів» – Color Ramp.

Вузол «Градієнт Кольорів» – Color Ramp Node використовується для розкладання значень кольорів за допомогою використання градієнта.

Уводи – Inputs

Фактор – Factor
Увід «Фактор» – Factor використовується як індекс, вказівник для градієнта кольорів.

Властивості – Properties

Градієнт Кольорів – Color Ramp
Про віджет цього контролера дивіться Віджет Градієнта Кольорів – Color Ramp Widget.

Виводи – Outputs

Зображення – Image
Стандартний вивід зображення.
Alpha – Альфа
Стандартний вивід альфа.

Приклади – Examples

Створення Маски Альфа – Creating an Alpha Mask

Потужна, але часто ігнорована, особливість застосування вузла «Градієнт Кольорів» – створення Маски Альфа або маски, що накладається поверх іншого зображення, і, подібно до реальної маски, дозволяє задньоплану проглядатися крізь маску. Розкладка вузлів, наведена нижче, демонструє як використовувати вузол «Color Ramp» для цього:

../../../_images/compositing_types_converter_color-ramp_create-alpha-mask.png

Використання вузла «Градієнт Кольорів» – Color Ramp для створення маски альфа.

У розкладці вузлів вище чорно-біле зображення виру, в якому відсутній канал альфа, подається у вузол «Градієнт Кольорів» – Color Ramp на роз’єм «Фактор» – Factor. (Технічно, ми повинні конвертувати це зображення у значення за допомогою вузла «RGB у BW» – RGB to BW, але це працює добре і так, оскільки ми використали чорно-біле (BW) зображення як увід.)

Ми задали на лівому кінці спектру вузла «Градієнт Кольорів» – Color Ramp повністю прозорий колір, а на правому його кінці – повністю червоний колір. Як видно на вузлі «Оглядач» – Viewer, вузол «Градієнт Кольорів» – Color Ramp викладає повністю прозору маску на тих ділянках, де зображення чорне. Чорний дорівнює значенню нуль, а тому вузол «Градієнт Кольорів» використовує колір у лівому кінці спектру для установлення чорних ділянок прозорими. На ділянках, де зображення біле (1.00), вузол «Градієнт Кольорів» – Color Ramp установлює червоний безпрозорий колір.

Ми перевіряємо, що вивідне зображення маски є дійсно прозорим, накладаючи його поверх іншого зображення.

Колорування Зображення – Colorizing an Image

Реальна потужність вузла «Градієнт Кольорів» – Color Ramp полягає у тому, що у колірний спектр можуть бути додані одночасно багато кольорів. Цей приклад розкладки компонування бере нудне ЧБ зображення та робить його полум’яним вихором!

../../../_images/compositing_types_converter_color-ramp_colorizing-image.png

У цьому прикладі ми розклали відтінки сірого з увідного зображення на три кольори, синій, жовтий та червоний, усі повністю безпрозорі (Альфа – 1.00). Там, де зображення чорне, «Градієнт Кольорів» підставляє синій, поточно вибраний для цього колір. Там, де присутній деякий відтінок сірого, «Градієнт Кольорів» обирає відповідний колір зі спектра (синюватий, жовтий, до червонуватого). Де зображення є повністю біле, «Color Ramp» підмінює червоним.