Стежки – Tracks¶
Стежки – це система нашарування НЛА. На найбільш базовому її рівні вона може допомагати організовувати смужки. Але вона також нашаровує рух подібно до того, як пікселі нашаровуються у редакторі зображень – нижній шар спершу, і далі до верху, останній шар.
- Соло – Solo (іконка із зіркою)
Перемикач соло стежки – Solo Track спричиняє, що тільки ефекти вибраних стежок будуть видимі при анімуванні. Це дуже корисно для зневаджування складних анімацій.
- Приглушення – Mute (іконка з гучномовцем)
Зберігає стежку від впливання на анімацію. (Приглушення застосовується лише, коли Solo не використовується.) Усі смужки у такій стежці показуються як приглушені (обрисовуються пунктиром).
- Блокування – Lock (іконка замка)
Запобігає змінам на цьому шарі. Це корисно, наприклад, якщо ви хочете вибрати кілька смужок та перемістити їх; але ви хочете утримувати кілька стежок, виключеними від змін.
Стежка Дії – Action Track¶
Стандартно, Редактор Дій – Action Editor автоматично зберігає ключкадри, створені вами у 3D Огляді – 3D View, у дію на основі імені об’єкта, з яким ви працюєте.
- Опущення – Push Down
Перетворює активну дію у нову НЛА смужку вгорі стеку НЛА.
Кнопка «Опущення» – Push Down дії.
- Пришпилення – Pin (іконка зі шпилькою)
Якщо ви спробуєте перемістити смужки, коли активний Режим Підправлення – Tweak Mode, то ви помітите, що її ключі будуть рухатися разом з нею. У деяких випадках вам потрібно, щоб ці її ключі залишилися в своїх оригінальних кадрах, незалежно від того, де знаходиться смужка. Для цього натисніть на іконку відшпилення біля назви смужки.
Запасання Дії – Action Stashing¶
При створенні нової дії, якщо наявна дія має тільки одного користувача (тобто поточне посилання тільки), то вона буде «запасена» у стеку НЛА. Запасання Дії повинно запобігти більшості випадків втрати дій.
Метод «запасання» дії працює шляхом зберігання інакше невикористаних/неактивних дій у стеку НЛА як смужки у спеціально приглушених стежках НЛА. Таким чином, ця дія пов’язується до певного блоку даних (тобто, до певного об’єкта або до певного матеріалу/освітлювача/тощо) і буде збережена для пізнішого використання.
Видалення і Конвертування – Deleting & Converting¶
Якщо ви вирішити, що ви більше не хочете мати запасену дію, просто видаліть відповідну смужку НЛА, а потім збережіть та перезавантажте файл.
Також, зауважте, що оскільки вони є смужками НЛА, ви можете повторно використати їх, як звичайні смужки НЛА, просто знявши приглушення (та перейменувавши) стежку, в яку вони входять. Ви можете також схотіти пересунути її вище над іншими стежками із запасеними діями.
Вилучити Порожні Дані Анімації – Remove Empty Animation Data¶
Орієнтир – Reference
- Меню – Menu
«Редагування > Вилучити Порожні Дані Анімації» –
Цей оператор вилучає блоки даних AnimData (обмежені тільки тими, які видимі у редакторі анімації, в якому вони виконуються), що є «порожніми» (тобто такими, що не мають жодних активної дії, драйверів та стежок або смужок НЛА).
Це інколи дає можливість покінчити з великою кількістю блоків даних, які мають старі та невикористовувані контейнери Даних Анімації, що все ще прикріплені. Це найчастіше відбувається, коли робота здійснюється щодо графіки руху (тобто, коли деякі пов’язані об’єкти мають попередньо використаний для розробки набір багаторазових активів) і це особливо відволікає у Редакторі НЛА – NLA Editor.