Вузол «Розмив Боке» – Bokeh Blur Node

../../../_images/compositing_node-types_CompositorNodeBokehBlur.png

Вузол «Розмив Боке» – Bokeh Blur Node.

The Bokeh Blur node generates a bokeh type blur similar to Defocus. Unlike defocus an in-focus region is defined in the Compositor. There is also more flexibility in the type of blur applied through the Bokeh Image node.

Також доступні такі різні оптимізації продуктивності, як підтримка OpenCL, обчислення ділянки вимежування та маскування.

Уводи – Inputs

Зображення – Image

Стандартний увід зображення.

Боке – Bokeh

Це увід для даних з вузла Зображення Боке – Bokeh Image.

Розмір – Size

«Розмір» керує величиною розмиву. Значення розміру може бути або одиничним для усього зображення, якщо воно задане вручну в його полі устави, або змінним, що визначається увідним зображенням, якщо воно подане на цей увід. Для використання змінності розміру одночасно повинна бути увімкнена опція «Змінний Розмір» – Variable Size. Дивіться розділ з прикладами нижче про те, як це використовувати.

Габаритна Коробка – Bounding Box

Це може використовуватися разом з мате-вузлом Коробкова Маска – Box Mask або з увідним вузлом Маска – Mask </compositing/types/input/mask> для вимежування ділянки зображення, до якої буде застосовано розмив. Це може бути корисним, наприклад, при розробці системи вузлів і відведенні тільки маленької ділянки зображення для відфільтровування під розмив, і таким чином, економлячи час на внесення наладжувань.

Властивості – Properties

Змінний Розмір – Variable Size

Дозволяє змінний радіус розмиву, якщо на роз’єм «Розмір» – Size подане зображення.

Max Blur

Max Blur is intended to act as an optimization tool by limiting the number of pixels across which the blur is calculated.

Виводи – Outputs

Зображення – Image

Стандартний вивід зображення.

Приклади – Examples

Три приклади того, як можна використати увід «Розмір» - Size.

Відмасковане за Ідентифікатором – ID masked альфа-зображення може бути використане так, щоб задньоплан був розмитий, а об’єкти на передньоплані залишалися у фокусі. Для запобігання дивним краям повинен бути використаний вузол «Розширення/Звуження» – Dilate Node.

Прохід Z може бути візуалізований за допомогою вузла «Розкладка Значень» – Map Value та вузла «Градієнт Кольорів» – Color Ramp, як описано у розділі про «Шари Зображу» – doc:Render Layers </compositing/types/input/render_layers>. Після вузла «Градієнт Кольорів» може бути використаний вузол «Математика: Множення» – Multiply Math, щоб значення розмиву, більше за одиницю, використовувалося для об’єктів поза діапазоном фокусування.

../../../_images/compositing_types_filter_bokeh-blur_example-1.png

Використано прохід Z.

Вручну створене сіровідтінкове зображення може використовуватися для визначення ділянок різкості та розмиву попереднього зображення. І знову, вузол «Математика: Множення» може бути використано для такого самого вживання значення розмиву, що більше ніж один.

../../../_images/compositing_types_filter_bokeh-blur_example-2.png

Використано Image.

../../../_images/compositing_types_filter_bokeh-blur_example-1-render.jpg

Використано прохід Z.

../../../_images/compositing_types_filter_bokeh-blur_example-2-render.jpg

Використано Image.