Дублювання – Duplicate

Орієнтир – Reference

Режим – Mode

Режими Об’єкта та Редагування – Edit and Object Modes

Меню – Menu

«Об’єкт > Дублювати Об’єкти» – Object ‣ Duplicate Objects

Скорочення – Hotkey

Shift-D

Це створює візуально-ідентичну копію вибраних об’єкта(ів). Ця копія створюється у тій самій позиції, що й оригінальний об’єкт, і ви автоматично поміщаєтеся у режим переміщення. Дивіться приклади нижче.

Дана копія є новим об’єктом, яка спільно використовує блоки даних з оригінальним об’єктом (стандартно, усі матеріали, текстури та Ф-криві), але має повністю скопійованими інші блоки даних, як сіть, наприклад. Ось чому цей тип дублювання інколи називають «мілким пов’язанням» – «shallow link», оскільки не всі блоки даних спільно використовуються; деякі з них є «жорстко скопійованими» – «hard copied»!

Порада

Ви можете обирати при дублюванні, які типи блоків даних будуть пов’язані, а які скопійовані в Уподобаннях – Preferences.

Приклади – Examples

../../../_images/scene-layout_object_editing_duplicate_example.png

Об’єкт куба Cube було дубльовано.

Об’єкт Cube було дубльовано за допомогою Shift-D. Обидва ці куби мають різні сіті з унікальними іменами: Cube та Cube.001.

  • Оригінальний куб зліва редагується, дубльований куб справа залишається без змін. Дані про сіть були скопійовані, а не пов’язані.

  • Аналогічно, якщо один куб редагується у Режимі Об’єкта – Object Mode, то інший залишається без змін. Властивості трансформ або блок даних нового об’єкта є копією, а не пов’язуванням.

  • Коли куб було дубльовано, то дублікат успадкував матеріал оригінального куба. Властивості матеріалу були пов’язані, а не скопійовані.

Дивіться вище, якщо ви хочете розділити копії блоків даних, що зазвичай пов’язані.