Komunita Blendera

Aj keď bol program Blender voľne dostupný, od samého začiatku išlo o uzavretý zdroj, výrazne mu pomohlo jeho prijatie komunitou. Od roku 1998 sa okolo Blenderu zhromaždila veľká, stabilná a aktívna komunita užívateľov. Komunita prejavila svoju podporu Blenderu v roku 2002, keď pomohla vyzbierať 100 000 € za sedem týždňov, aby umožnila Blenderu prejsť na Otvorený zdroj pod licenciou GNU GPL.

Nezávislé stránky

Existuje niekoľko nezávislých webových stránok, ako sú fóra, blogy, správy a stránky s výukovými programami venovanými Blenderu.

Jedným z najväčších komunitných fór je Blender Artists, kde sa používatelia Blenderu zhromažďujú, aby sa pochválili svojimi výtvormi, získali spätnú väzbu, požiadali o pomoc a ponúkli pomoc a vo všeobecnosti diskutovali o Blenderi.

Získanie podpory

Komunita Blenderu je jednou z jeho najväčších významných čŕt, takže okrem tejto užívateľského manuálu existuje mnoho rôznych spôsobov, ako získať podporu od ostatných užívateľov, napríklad Blender Chat a Stack Exchange.

Existuje aj viac oficiálnych zdrojov podpory, napríklad Certified Trainers a Blender Cloud. Ak si myslíte, že ste našli problém v aplikácii Blender, môžete ľahko nahlásiť chybu.

Viac podrobností o podpore nájdete na stránke podpory.

Vývoj

Ako otvorený zdroj, Blender víta vývoj od dobrovoľníkov. Komunikácia medzi vývojármi sa uskutočňuje väčšinou prostredníctvom troch platforiem:

Ak máte záujem pomôcť s vývojom Blenderu, pozrite si stránku Pridajte sa.

Blender Chat

Pre diskusiu v reálnom čase máme stránku blender.chat, ktorá na autentifikáciu používa Blender ID.

Môžete sa pripojiť k týmto kanálom:

  • #today (dnes) Pre získanie odpovedí od komunity.

  • #blender-coders (Blender kódovači) Pre vývojárov, aby diskutovali o vývoji Blenderu.

  • #python Podpora vývojárov používajúcich rozhranie Python API.

  • #docs (dokumentácia) Pre diskusiu súvisiacu s dokumentáciou Blenderu.