Серединна Точка – Median Point

Орієнтир – Reference

Режим – Mode:Режим Об’єкта та Режим Редагування – Object Mode and Edit Mode
Заголовок – Header:
 pivot-icon Pivot Point ‣ Median Point – «Опорна Точка > Серединна Точка»
Скорочення – Hotkey:
 Ctrl-Comma

Серединна Точка – Median Point може вважатися у загальному подібною до концепції Центра Гравітації – Center of Gravity (COG). Якщо ми припустимо, що кожен елемент (об’єкт, грань, вершина тощо) вибрання має однакову масу, то серединна точка буде знаходитися у точці рівноваги для цього вибрання (Центра Гравітації – COG).

У Режимі Об’єкта – In Object Mode

У Режимі Об’єкта – Object Mode Blender враховує тільки початки Об’єктів при визначенні серединної точки. Це може призводити до деяких алогічних результатів. На ілюстрації Серединні точки у Режимі Об’єкта. нижче ви можете побачити серединну точку між початками Об’єктів, яка може бути зовсім не близько до сіті Об’єктів (геометричного центру).

../../../../../../_images/scene-layout_object_editing_transform_control_pivot-point_median-point_object-mode.png

Серединні точки у Режимі Об’єкта.

У Режимі Редагування – In Edit Mode

У Режимі Редагування – Edit Mode серединна точка визначається на основі частини вибрання, що включає більшість вибраних елементів. Наприклад, на ілюстрації Серединні точки у Режимі Редагування., коли є два куби з однаковою кількістю вершин, то серединна точка буде лежати безпосередньо між цими двома кубами. Однак, якщо ми підподілимо один з кубів кілька разів, що означатиме, що він має більше вершин, то ви можете побачити, що медіанна точка зсунулася у регіон з більшістю вершин.

../../../../../../_images/scene-layout_object_editing_transform_control_pivot-point_median-point_edit-mode.png

Серединні точки у Режимі Редагування.