Вступ – Introduction¶
Орієнтир – Reference
- Режим – Mode
Режими Об’єкта та Редагування – Object and Edit Modes
- Меню – Menu
«Додання > Мета» –
- Скорочення – Hotkey
Shift-A
Meta – мета об’єкти – це неявні поверхні, що означає, що вони не явно визначаються вершинами (як сіті) або керувальними точками (як поверхні): вони існують процедурно. Мета об’єкти – це буквально математичні формули, що розраховуються на льоту Blender’ом.
Дуже відмінні візуальні характеристики мета полягають у тому, що вони є рідкими рухливими або глино-подібними формами, що мають «округлий» обрис. Крім того, коли два мета об’єкти наближаються один до одного, вони починають взаємодіяти між собою. Вони «змішуються» або «об’єднуються», як роблять краплі води, особливо у нульовій точці (що, між іншим, робить їх дуже зручним для моделювання потоків води, коли ви не хочете робити імітацію рідини). Якщо вони згодом рухаються один від одного, то вони відновлюють свою оригінальну форму.
Кожен з них визначається своєю власною лежачою в основі математичною структурою – structure, і ви можете у будь-який час перемикатися між ними, використовуючи панель «Активний Елемент» – Active Element.
Типово Meta об’єкти використовуються для спеціальних ефектів або як основа для моделювання. Наприклад, ви можете використати колекцію мета для формування первинної форми вашої моделі та далі конвертувати її у сіть для подальшого моделювання чи ліплення. Мета об’єкти також дуже ефективні для відстеження променів.
Попередження
Імена Meta об’єктів дуже важливі, оскільки вони визначають сімейства – families, і лише об’єкти у межах одного і того ж сімейства взаємодіють один з одним. На відміну від інших типів об’єктів навіть редакція (трансформації) у Режимі Об’єкта – Object Mode будуть впливати на генеровану геометрію у межах редагованих сімейств.
Візуалізація – Visualization¶
У Режимі Об’єкта – Object Mode, розрахована сіть показується разом з чорним «кільцем вибрання».
У Режимі Редагування – Edit Mode (Ілюстрація Мета Куля у Режимі Редагування – Edit mode.), мета показується чк сіть (відтінена або як чорний каркас, але без жодних вершин, звичайно), з двома кольоровими кільцями: червоне – для вибрання (рожеве, коли вибрано) та зелене – для прямого керування тугістю мета (світло-зелене, коли активне). Зауважте, що за винятком трансформації масштабування – scale transformation, наявність зеленого кільця підсвіченим є еквівалентом наявності червоного кільця.