Вступ – Introduction

Симуляція диму – це підвид системи симуляцій рідин та може використовуватися для симулювання колекцій тіл у повітрі, частинок рідин та газів, таких як ті, що утворюють дим. Вона симулює текучий рух повітря та генерує анімовані «воксельні» – voxel текстури, що представляють щільність (густину), теплоту та скорість інших текучих або завислих частинок (тобто, диму), які можуть використовуватися для рендерингу.

../../_images/physics_smoke_types_domain_note-on-resolution.jpg

Приклад симуляції диму.

Дим та вогонь емітуються у домен – Domain із сітьового об’єкта або системи частинок. Переміщення диму скеровується потоком повітря всередині домену, на що можуть впливати об’єкти зіткнення диму – smoke collision objects. На дим також можуть впливати гравітація сцени та силові поля – force fields. Потік повітря всередині домену може впливати на інші симуляції фізики через силове поле «Потік Диму» – Smoke Flow.

Робпотік – Workflow

Принаймні один об’єкт Домену – Domain та один об’єкт Потоку – Flow object вимагаються для створення симуляції диму. Базовий хід роботи виглядає наступним чином:

  1. Створіть об’єкт домену – Domain Object, що буде визначати межі об’єму симуляції.
  2. Визначте об’єкт Потоку – Flow object або об’єкти, з яких буде емітуватися дим та вогонь.
  3. Задайте об’єкти зіткнення – Collision objects для зроблення взаємодії диму з іншими об’єктами у сцені.
  4. Призначте об’ємний матеріал – Volumetric material для об’єкта домену.
  5. Збережіть blend-файл.
  6. Bake – запечіть дану симуляцію.

Примітка

Існує оператор «Швидкий Дим» – Quick Smoke, який автоматично створює об’єкт домену з базовим матеріалом диму/вогню. Він може бути знайдений у «3D Огляд > Об’єкт > Швидкі Ефекти > Швидкий Дим» – 3D View ‣ Object ‣ Quick Effects ‣ Quick Smoke або за допомогою меню пошуку оператора, що викликається F3.

Примітка

Симуляція диму у Blender’і базується на роботі «Турбулентність бриж для симуляції рідини» – Wavelet Turbulence for Fluid Simulation та асоційованим з нею зразком коду.