Вступ – Introduction¶
Криві є 2D об’єктами, а поверхні є їх розширенням у 3D. Однак, зауважте, що у Blender’і, ви маєте тільки поверхні типу НОРБС – NURBS, немає поверхонь типу Безьє (хоча, ви маєте тип вузлика Bézier; дивіться нижче), ні полігональних поверхонь (для цього ви маєте сіті!). Незважаючи на те, що криві та поверхні поділяють однаковий тип об’єктів (також з текстами…), вони не є тим же самим; наприклад, ви не можете мати в одному і тому ж об’єкті одночасно криві та поверхні.
Оскільки поверхні є 2D, вони мають дві інтерполяційні осі, U (як криві) та V. Важливо розуміти, що ви можете керувати правилами інтерполяції (вузлик, порядок, роздільність) незалежно для кожної з цих двох розмірностей (поля U та V для усіх цих устав, звичайно).
Ви можете запитати себе – «але, поверхні виглядають як 3D, то чому вони є тільки 2D?». Щоб бути 3D, об’єкт потребує мати «Об’єм», а поверхня, навіть коли вона закрита, не має об’єму; вона безкінечно тонка. Якщо був би об’єм, то поверхня мала б товщину (її третій вимір). Звідси, вона є лише 2D об’єктом, і має тільки дві інтерполяційні розмірності або осі, або координати (якщо ви знаєте трохи математики, подумайте про не-евклідову геометрію – ну, поверхні є просто не-евклідові 2D площини…). Щоб взяти більш «реально-життєвий» приклад, ви можете закрутити листок паперу для створення циліндра; хоча, він «обрисовує» об’єм, однак, листок сам залишається (майже…) 2D об’єктом!
Фактично, поверхні дуже подібні до результатів, як ви отримуєте при видавленні кривої – extruding a curve.
Візуалізація – Visualization¶
Візуалізація немає майже ніякої відмінності окремо для кривих НОРБС, за винятком того, що напрямок U позначається жовтими сітчастими лініями, а напрямок V матеріалізується рожевими сітчастими лініями, що ви можете бачити на Ілюстрації Поверхня НОРБС у Режимі Редагування..
Ви можете ховати та розкривати сховані – hide and reveal керувальні точки так само, як для кривих.