Holes in Faces – Отвори в Гранях

Ця секція розгляне деякі альтернативні способи розроблення отворів в поверхні. У Blender, отвори зазвичай розробляються за допомогою булевих модифікаторів або булевих операцій у режимі редагування Edit mode. Вони дають багато чотирикутних або трикутних граней у, по суті, плоскій поверхні. Дизайнери CAD традиційно хотіли б, щоб плоска складна поверхня була N-кутником, оскільки модифікатори підподілення не використовувалися б для цього типу моделювання.

Альтернативні методи включають використання поверхні з 2D кривих, де будь-які внутрішні грані обробляються як отвори. Недоліком цієї системи є те, що для включення їх у сіть з вершин вони повинні спершу бути конвертовані у сіті, що призводить до багатьох трикутників на плоскій грані, що знову ж таки спричиняє проблеми, оскільки ті не можуть бути скошені.

Підхід PDT до Отворів:

У PDT ми прийняли новий підхід до різання передньої грані на якомога менше N-кутників, для пристосування отворів. Це все ще не ідеально, тому пропонуються два інші варіанти:

  • Дозвіл отворів у гранях, коли вони є у поверхнях з 2D кривих та в пакетах програмного забезпечення CAD.

  • Уведення гібридних «Hybrid» об’єктів, що можуть вміщувати поверхні з 2D кривих та сіті з вершин.

Дозвіл отворів означав би, що певні функції, як-от ліплення, були б не можливі, тому цей тип граней було виключено з таких функцій.

../../../_images/addons_pdt_holes_1.png

Ви можете бачити, що передня грань є фактично двома гранями, розділеними по отвору.

Цей процес наступний – вилучення наявної передньої грані, нарисування отвору як циліндра, потім використання Join 2 Vertices з додатка PDT, щоб зробити сполучні ребра між зовнішнім краєм та отвором, далі зроблення двох граней, вибравши ребра та використавши команду Face (Хоткей F) у Blender.

Нижче є приклад поверхні з 2D кривих, з уставами, показаними для зроблення заповненої поверхні:

../../../_images/addons_pdt_holes_2.png

Ця поверхня з кривих може далі бути поміщена перед об’єктом сіті для зроблення грані, але це вимагає засобів вирівняння Align під незручними обертальними кутами, щось, що ми ще не реалізували. Застереження щодо цього полягає в тому, що ви не можете ніколи застосувати Apply використані обертання, але це не складно.

Нижче те, що отримується при конвертуванні в сіть, продукуючи цілковито непридатну топологію для точного моделювання або навіть скошування:

../../../_images/addons_pdt_holes_3.png

Цей об’єкт має 146 граней, проти лише 3 кривих для донорської поверхні з 2D кривих.

Ось інший приклад поверхні з отворами за допомогою технік PDT:

../../../_images/addons_pdt_holes_4.png

Рахунок граней! - 49 отворів, 3 грані спереду та 3 ззаду.