Вузол «Мікс» – Mix Node

../../../_images/compositing_node-types_CompositorNodeMixRGB.png

Вузол «Мікс» – Mix Node.

Вузол «Мікс» – Mix Node змішує між собою зображення, обробляючи окремі та відповідні пікселі двох увідних зображень. Називається «MixRGB» у контексті відтінювальних і текстурових вузлів.

Уводи – Inputs

Фактор – Factor
Керує величиною впливу цього вузла на вивідне результатне зображення.
Зображення – Image
Фонове, задньо-планове зображення. Розмір та роздільність цього зображення визначає розміри вивідного зображення.
Зображення – Image
Передньопланове зображення.

Властивості

Мікс – Mix

Типи змішання можуть бути вибрані у цьому меню вибору. Про кожен з типів змішання дивіться детальніше термін Color Blend Modes – «Режими Змішання Кольорів».

Додання – Add, Відняття – Subtract, Множення – Multiply, Екран – Screen, Ділення – Divide, Різниця –Difference, Темніння – Darken, Світління – Lighten, Перекривання – Overlay, Засвітлення – Dodge, Вигорання – Burn, Відтінок – Hue, Насиченість – Saturation, Значення – Value, Колір – Color, М’яке Світло – Soft Light, Лінійне Світло – Linear Light

Вжити Альфа – Use Alpha
Активується іконкою Color and Alpha і означає, що Альфа-канал другого зображення буде також використано для суміші зображень. Стандартно, при дезактивації, ця фон цієї іконки підсвічено світло-сірим. Альфа-канал базового зображення використовується завжди.
Затиск – Clamp
Лімітує найвищі значення кольорів порогом «1».

Виводи – Outputs

Зображення – Image
Стандартний вивід зображення.

Приклади

Нижче наведені приклади використання загальних режимів змішання, в яких змішується колір або шахівниця з маскою.

../../../_images/compositing_types_color_mix_blend-modes.png

Деякі пояснення вище наведених методів змішування можуть допомогти вам у використанні вузла «Mix» більш ефективно:

Додання – Add
Додання синього із синім дає синій, але додання синього з червоним дає пурпуровий. Білий вже містить у собі повну кількість синього, а тому він залишиться білим. Використовуйте це для зсуву кольорів зображення. Додання синього підбарвлення робить зображення відчутно холоднішим.
Відняття – Subtract
Видалення Синього з білого залишає Червоний і Зелений, які комбінуються у Жовтий. Видалення Синього з Пурпурового залишає Червоний. Використовуйте це для зненасичення зображення. Видалення жовтого робить зображення синішим та більш сумним.
Множення – Multiply
Чорний (0.00) при множенні на будь-що залишається чорним. Множення на Білий (1.00) залишає будь-який інший відтінок без змін. Використовуйте це для відмаскування непотребу або забарвлення чорно-білого зображення.
Відтінок – Hue
Показує, скільки певного кольору на зображенні, ігноруючи усі інші кольори, за винятком обраного: робить картинку монохромного (стиль «Чорний і Відтінок»).
Мікс – Mix
Комбінує два увідні зображення в усереднене вивідне з цих двох.
Світління – Lighten
Like bleach makes your whites whiter. Used with a mask to lighten up a little.
Різниця – Difference
It takes out a color. The color needed to turn Yellow into White is Blue. Use this to compare two very similar images to see what had been done to one to make it the other; sort of like a change log for images. You can use this to see a watermark (see Watermark images) you have placed in an image for theft detection.
Темніння – Darken
З кольорами заданими тут, це подібно до погляду на світ через рожеві окуляри.

Підвищення Контрасту

Ось невелика розкладка вузлів, що показує ефект двох інших поширених використань вузла «Криві RGB» – RGB Curve: Темніння – Darken та Підвищення Контрасту – Contrast Enhancement. Ви можете бачити цей ефект для кожної кривої окремо та комбінований ефект при їх рівнозначному змішуванні.

../../../_images/compositing_types_color_mix_contrast-enhancement.png

Приклад устави вузлів, який показує ефекти компонування «Темніння – Darken», «Підвищення Контрасту – Contrast Enhancement» та «змішування» їх через вузол «Мікс» – Mix.

Як ви, сподіваюся, можете бачити, наша початкова чарівна мавпа (вузол «Render Layers») була при зображуванні переекспонована при надто великій кількості освітлення. Для виправлення цієї переекспозиції ви повинні як затемнити зображення, так і підвищити його контраст.

На верхньому вузлі «RGB curves», що здійснює ефект Darken, понижений лише правий кінець кривої; звідси, будь-який з уводів (X вісь) буде давати менше вивідне значення (Y вісь). S-формова крива на нижньому вузлі «RGB curves», що здійснює ефект Enhance Contrast, масштабує вивід так, що середні увідні значення (X) значно змінюються; а саме, масштаб яскравості по середині розширюється, а отже, біле стає ще білішим, а чорний – ще чорнішим на виводі. Для зроблення такої кривої просто клацніть на кривій і додасться нова керувальна точка. Потягніть цю точку по графіку для отримання бажаного згину кривої. Нарешті, вузол «Mix» комбінує ці два ефекти рівномірно і Сюзанна відчувається набагато краще.

Зображення з водяним знаком

У минулі часи на папері при його сушінні вдавлювався взірець, який створював позначку, яка ідентифікувала, хто зробив цей папір та де це було зроблено. Ця позначка була ледь помітна при звичайному освітленні і ставала добре помітною при особливому освітленні. Можливо це перша форма підсвідомої реклами. У наші дні люди ставлять водяний знак на їх зображення для ідентифікації своєї особистої інтелектуальної власності, для підсвідомої реклами автора або хостингу, чи просто для відстеження поширення їх зображення по веб-павутині. Blender надає повний набір засобів для закодування водяного знаку та повідомлення, якщо зображення має водяний знак.

Закодовування вашого Водяного знаку у Зображення

Спершу, виготовте ваш власний особистий водяний знак. Ви можете використати ваше ім’я, слово, фразу або зображення, які не легко відтворити. Хоча нейтральний сірий працює найкраще при використанні пропонованого методу закодування, ви вільні у використанні й інших кольорів чи взірців. Він може бути одиничним пікселем або цілим градієнтом; це залежить від вас. У прикладі нижче, ми закодували водяний знак у конкретному місці зображення за допомогою вузла «Пересув» – Translate; це допоможе пізніше, оскільки нам треба буде дивитися тільки у певне місце для знаходження знаку. Далі ми використали вузол «RGB у BW» – RGB to BW для конвертування зображення у числа, які вузол «Розкладка Значень» – Map Value може використовувати для зроблення зображення з підсвідомим вмістом. У цьому випадку, це зменшує вигляд знаку до однієї десятої від його початкової інтенсивності. Вузол «Додання» – Add додає відповідні пікселі, що роблять ті пікселі, у місці яких буде міститися знак, трохи світлішими.

../../../_images/compositing_types_color_mix_watermark-encode.png

Вбудовування водяного знаку у зображення, використовуючи позначення і визначення позиції для нього.

Звичайно, якщо ви хочете, щоб люди помічали ваш знак, то не робіть його масштаб дуже великим, або зробіть його більш контрастним кольором. Існують також багато інших способів це зробити за допомогою інших устав змішування та любительських способів. Ви вільні експериментувати!

Підказка

Додаткові використання

Ви можете також використати цю техніку, скориставшись уставами, що дають видимі ефекти, наприклад, у назвах епізодів, де слова з’являються виливанням на поверхні води, або як спеціальний ефект появи слів на передпліччі одержимої дівчини.

Розкодування на Зображенні вашого Водяного знаку

Коли ви бачите зображення, що можливо може бути вашим, скористайтеся нижче картою вузлів для порівняння його з вашим резервним зображенням (оригіналом перед вбудовуванням водянознаку). У цій карті, вузол «Мікс» – Mix установлений у режим «Різниця» – Difference, а вузол «Розкладка Значень» – Map Value підсилює будь-яку різницю. Результат направляється у вузол «Оглядач» – Viewer, у вікні передогляду якого ви можете бачити, як чітко виділяється оригінальний водяний знак.

../../../_images/compositing_types_color_mix_watermark-decode.png

Перевірка зображення на наявність у ньому вашого водянознаку.

Різні алгоритми стиснення зображень дають втрату деякої частини оригіналу; ця різниця показується у вигляду шуму. Поекспериментуйте з різними уставами стиснення та водянознаків, щоб бачити, які з них працюють найкраще, щоб ви могли мати карту закодування в одній сцені та карту декодування – в іншій. Використовуйте їх при зміні устав формату зображень у Blender’і, перезавантаженні позначного водянознаком зображення після збереження, для отримання прийнятного результату. У прикладі вище водянознак був чітко видимим до стиснення JPEG на 50%.