Naming – Іменування

Reference – Довідка

Mode – Режим:

All Modes – Усі Режими

Panel – Панель:

Properties ‣ Bone Properties – «Властивості > Властивості Кісток»

Ви можете перейменовувати ваші кістки, використовуючи поле Name в Bones Properties. Також можливо перейменовувати шляхом подвійного клацання на кістках у структураторі Outliner.

Blender також надає вам деякі засоби, що використовують переваги кісток, іменованих у манері симетрії «зліва/справа», та інші, що автоматично іменують кістки арматури.

Naming Conventions – Умовності Іменування

Умовності іменування у Blender’і корисні не тільки для пошуку вами потрібної кістки, але також кажуть Blender’у, коли будь-які дві з них є двійниками.

Якщо ваша арматура може бути дзеркалена навпіл (тобто вона є двосторонньо симетричною), то варто дотримуватися умовності іменування «зліва/справа». Це дозволить вам використовувати деякі засоби, що, мабуть, заощадять вам час та зусилля (подібно, як засіб редагування X-Axis Mirror).

../../../../_images/animation_armatures_bones_editing_naming_example.png

Приклад іменування кісток за умовністю «зліва/справа» на простій оснастці.

 1. Спершу ви повинні дати вашим кісткам значущі базові імена, як «leg» – «нога», «arm» – «рука», «finger» – «палець», «back» – «спина», «foot» – «ступня» тощо.

 2. Якщо у вас є кістка, яка має копію з іншої сторони (пара), як рука, то додайте до їх імен наступні роздільники:

  • Роздільники для «зліва/справа» можуть бути спереду у другій позиції – «L_calfbone», або позаду у передостанній позиції – «calfbone.R».

  • Якщо є нижній або верхній регістр «L», «R», «left» чи «right», Blender обробляє аналог правильно. Дивіться нижче список дійсних роздільників. Виберіть один і дотримуйтесь його при оснащуванні; це окупиться.

  Приклади дійсних роздільників:

  • (нічого): handLeft –> handRight

  • «_» (underscore): hand_L –> hand_R

  • «.» (крапка): hand.l –> hand.r

  • «-» (dash): hand-l –> hand-r

  • « « (пробіл): hand LEFT –> hand RIGHT

  Примітка

  Зауважте, що всі вищенаведені приклади також дійсні з частиною «зліва/справа», розміщеною перед іменем. Ви можете використовувати короткий код «L»/ «R», лише якщо ви використовуєте роздільник (наприклад, «handL»/ «handR» не буде працювати!).

 3. Перед тим, як Blender обробляє арматуру для дзеркалення або перевертання, він спершу вилучає числове розширення в імені кісток, наприклад, «.001».

 4. Ви можете копіювати кістку з ім’ям «bla.L» та перевернути його для іншої сторони, використовуючи Flip Name – Переверт Імен. Blender назве копію «bla.L.001», а перевертання імені дасть вам «bla.R».

Auto-Name – Авто-Ім’я

Reference – Довідка

Mode – Режим:

Edit Mode – Режим Редагування

Menu – Меню:

Armature ‣ Names ‣ Auto-Name Left/Right, Front/Back, Top/Bottom – «Арматура > Імена > Авто-Ім’я Зліва/Справа, Спереду/Взад, Зверху/Знизу»

Ці три записи AutoName в меню Armature ‣ Names дозволяють вам автоматично додавати суфікс до всіх вибраних кісток, на основі позиції їх кореня відносно до початку арматури та її локальних координат:

AutoName Left/Right – АвтоІм’я Зліва/Справа

Додасть суфікс «.L» для всіх кісток з додатною координатою X кореня, та суфікс «.R» для всіх кісток з від’ємною координатою X кореня. Якщо корінь знаходиться точно в 0.0 на осі X, то координата X верхівки використовується. Якщо обидва суглоби знаходяться в 0.0 на осі X, то ця кістка просто отримає суфікс у вигляді крапки, без «L»/ «R» (оскільки Blender не може вирішити, ліва чи права ця кістка…).

AutoName Front/Back – АвтоІм’я Спереду/Ззаду

Додасть суфікс «.Bk» для всіх кісток з додатною координатою Y кореня, та суфікс «.Fr» для всіх кісток з від’ємною координатою Y кореня. Те саме, що і з AutoName Left-Right, стосується кісток з координатою 0.0 по Y…

AutoName Top/Bottom – АвтоІм’я Зверху/Віднизу

Додасть суфікс «.Top» для всіх кісток з додатною координатою Z кореня, та суфікс «.Bot» для всіх кісток з від’ємною координатою Z кореня. Те саме, що і з AutoName Left-Right, стосується кісток з координатою 0.0 по Z…

Flip Name – Переверт Імен

Reference – Довідка

Mode – Режим:

Edit Mode – Режим Редагування

Menu – Меню:

Armature ‣ Names ‣ Flip Names – «Арматура > Імена > Переверт Імен»

Ви можете перевертати маркери «зліва/справа» (дивіться вище) в іменах вибраних кісток. Це може бути корисно, якщо ви сконструювали половину симетричної оснастки (марковану для лівої або правої сторони) і дублювали та дзеркалили її, і хочете оновити імена для нової сторони. Blender обміняє текст в іменах кісток відповідно до вищезазначених умовностей іменування та, якщо можливо, вилучить числові розширення.