Introduction – Вступ

У режимі пози Pose Mode кістки поводяться як об’єкти. Тому, дії трансформ (переміщення, обертання, масштабування тощо) дуже подібні та такі ж у режимі об’єкта Object Mode (усі доступні перегруповані у підменю Pose ‣ Transform – «Поза > Трансформа»). Проте, є деякі важливі особливості:

  • Відношення кісток є вирішальними (дивіться про приріднювання кісток Bone Parenting).

  • «Центр трансформи» даної кістки (тобто, її стандартна точка опертя, коли вибрана лише вона) є її корінь. Зауважте, до речі, що деякі опції точки опертя, здається, не працюють належним чином. Фактично, за винятком опертя з типом 3D Cursor, всі інші, здається, завжди використовують серединну точку (а не, наприклад, корінь активної кістки, коли вибрано тип Active Object тощо).

Basic Posing – Базове Позування

Як попередньо зазначалося, трансформації кісток здійснюються на основі позиції спокою Rest Position арматури, яка є її станом, як визначено в режимі редагування Edit Mode. Це означає, що в позиції спокою, в режимі пози Pose Mode, кожна кістка має масштаб як 1.0 та нульові обертання та позицію (як ви можете бачити це на панелі Transform, в 3D Viewport’s Sidebar).

../../../../_images/animation_armatures_posing_editing_introduction_local-rotation.png

Приклад обертання, блокованого по локальній осі Y, з вибраними двома кістками.

Зауважте, що дві зелені лінії матеріалізують осі, що є центровані на центрі арматури, а не на корені кожної кістки…

Більш того, локальний простір для цих дій є власним простором кістки (видимий, коли ви вмикаєте опцію осей Axes на панелі Armature). Це особливо важливо, коли використовується блокування віссю, наприклад, немає специфічного засобу «прокручення кістки» в режимі пози Pose Mode, коли ви можете обертати навколо головної осі кістки, просто заблокувавши обертання лише локальною віссю Y R Y Y… Це також працює з кількома вибраними кістками: кожна з них блокується її власною локальною віссю!

Коли ви позуєте вашу арматуру, ви повинні мати один чи більше об’єктів, якими вона покрита! І очевидно, коли ви трансформуєте кістку в режимі пози Pose Mode, пов’язані з нею об’єкти або форма об’єкта переміщається/деформується відповідно, в режимі реального часу. На жаль, якщо ви маєте складний уклад оснастки та/або важкий об’єкт покриву, це може продукувати відставання під час інтерактивного редагування. Якщо ви стикаєтеся з такими проблемами, спробуйте увімкнути кнопку Delay Deform у панелі Armature, об’єкти покриву будуть оновлюватися лише раз, коли ви підтверджуєте операцію трансформи.