Introduction – Вступ#

In Pose Mode, bones behave like objects. So the transform actions (move, rotate, scale, etc.) are very similar to the same ones in Object Mode (all available ones are regrouped in the Pose ‣ Transform submenu). However, there are some important specifics:

  • Відношення кісток є вирішальними (дивіться про приріднювання кісток Bone Parenting).

  • «Центр трансформи» даної кістки (тобто, її стандартна точка опертя, коли вибрана лише вона) є її корінь. Зауважте, до речі, що деякі опції точки опертя, здається, не працюють належним чином. Фактично, за винятком опертя з типом 3D Cursor, всі інші, здається, завжди використовують серединну точку (а не, наприклад, корінь активної кістки, коли вибрано тип Active Object тощо).

Basic Posing – Базове Позування#

Як попередньо зазначалося, трансформації кісток здійснюються на основі позиції спокою Rest Position арматури, яка є її станом, як визначено в режимі редагування Edit Mode. Це означає, що в позиції спокою, в режимі пози Pose Mode, кожна кістка має масштаб як 1.0 та нульові обертання та позицію (як ви можете бачити це на панелі Transform, в 3D Viewport’s Sidebar).

../../../../_images/animation_armatures_posing_editing_introduction_local-rotation.png

Приклад обертання, блокованого по локальній осі Y, з вибраними двома кістками.#

Зауважте, що дві зелені лінії матеріалізують осі, що є центровані на центрі арматури, а не на корені кожної кістки…

Більш того, локальний простір для цих дій є власним простором кістки (видимий, коли ви вмикаєте опцію осей Axes на панелі Armature). Це особливо важливо, коли використовується блокування віссю, наприклад, немає специфічного засобу «прокручення кістки» в режимі пози Pose Mode, коли ви можете обертати навколо головної осі кістки, просто заблокувавши обертання лише локальною віссю Y R Y Y… Це також працює з кількома вибраними кістками: кожна з них блокується її власною локальною віссю!

Коли ви позуєте вашу арматуру, ви повинні мати один чи більше об’єктів, якими вона покрита! І очевидно, коли ви трансформуєте кістку в режимі пози Pose Mode, пов’язані з нею об’єкти або форма об’єкта переміщається/деформується відповідно, в режимі реального часу. На жаль, якщо ви маєте складний уклад оснастки та/або важкий об’єкт покриву, це може продукувати відставання під час інтерактивного редагування. Якщо ви стикаєтеся з такими проблемами, спробуйте увімкнути кнопку Delay Deform у панелі Armature, об’єкти покриву будуть оновлюватися лише раз, коли ви підтверджуєте операцію трансформи.