Limit Scale Constraint – Примус «Лімітування Масштабу»#

Об’єкт або кістка може масштабуватися вздовж осей X, Y та Z. Цей примус обмежує кількість дозволених масштабувань уздовж кожної осі за допомогою нижньої та верхньої межі.

Важливо

Цей примус не допускає від’ємних значень масштабування (тих, які ви можете використовувати для дзеркалення об’єкта…): коли ви додаєте його на об’єкт чи кістку, навіть якщо жоден ліміт осі та опція Affect Transform не увімкнено, як тільки ви масштабуєте ваш об’єкт, то всі від’ємні значення масштабування миттєво інвертуються у додатні. А устави рубежів можуть приймати лише суворо додатні значення.

Цікаво відзначити, що, хоча навіть цей примус лімітує візуальні та рендерені масштабування його володільця, однак блок даних його володільця все ще дозволяє (стандартно) об’єкту або кістці мати значення масштабування поза мінімумом та максимумом діапазонів (допоки вони залишаються додатними!). Це можна бачити на панелі Transform. Коли володілець масштабується та пробується переміщуватися поза рубежі ліміту, то він буде примушений цими рубежами візуально, але при рендеренні, внутрішньо, його координати все ще будуть змінюватися поза цими лімітами. Якщо цей примус вилучено, той його колишній володілець, схоже, стрибне до його внутрішньо визначеного масштабу.

Подібно, якщо його володілець має внутрішній масштаб, що знаходиться поза лімітами, масштабування його назад у зону ліміту нічого не дасть, допоки ці внутрішні значення масштабу не повернуться у межі порогу ліміту (допоки ви не увімкнете опцію Affect Transform, дивіться нижче, або ваш володілець має якісь від’ємні значення масштабу).

Установлення однакових значень мінімуму та максиму для осі блокує масштабування володільця вздовж цієї осі. Хоча це і можливо, однак використання функціональності блокування віссю серед властивостей трансформацій Transformation Properties є, мабуть, легше.

Options – Опції#

../../../_images/animation_constraints_transform_limit-scale_panel.png

Панель для Limit Scale.#

Minimum/Maximum X, Y, Z – Мінімум/Максимум

Ці кнопки вмикають нижній рубіж для масштабу володільця вздовж відповідно X, Y та Z осей обраного простору Space. Поля чисел Min та Max справа від них керують значенням їх нижнього та верхнього рубежів, відповідно.

Примітка

Зауважте, що коли значенням мінімуму вище, ніж відповідне йому значення максимуму, то цей примус поводиться, ніби мінімальне значення дорівнює максимальному.

Affect Transform – Задіяти Трансформу

Як зазначалося раніше, стандартно, хоча навіть візуально примушений, та за винятком від’ємних значень, володілець може все ще мати масштабування поза межами (як показується на панелі Transform). Коли ви вмикаєте цей стяг, це вже більше не можливо – властивості трансформ володільця також лімітуються цим примусом. Проте, зауважте, що примус не безпосередньо модифікує значення масштабу: ви маєте масштабувати його володільця так чи інакше, щоб це мало ефект.

Owner – Володілець

Цей примус дозволяє вам обрати, в якому просторі обчислювати властивості трансформування його володільця. Для отримання додаткової інформації дивіться common constraint properties.

Influence – Вплив

Керує відсотком впливу, який цей примус має на об’єкт. Дивіться докладніше common constraint properties.

Example – Приклад#