Limit Rotation Constraint – Примус «Лімітування Обертання»#

Об’єкт або кістка може обертатися навколо осей X, Y та Z. Цей примус обмежує кількість дозволених обертань навколо кожної осі за допомогою нижньої та верхньої межі.

Цікаво відзначити, що, хоча навіть цей примус лімітує візуальні та рендерені обертання його володільця, однак блок даних його володільця все ще дозволяє (стандартно) об’єкту або кістці мати значення обертання поза мінімумом та максимумом діапазонів. Це можна бачити на панелі Transform. Коли володілець обернутий та пробується обертатися поза рубежі ліміту, то він буде примушений цими рубежами візуально, але при рендеренні, внутрішньо, його значення обертання все ще будуть змінюватися поза цими лімітами. Якщо цей примус вилучено, той його колишній володілець, схоже, стрибне в його внутрішньо визначене обертання.

Подібно, якщо його володілець має внутрішнє обертання, яке є за межами цих лімітів, то обертання його назад в область ліміту на вигляд нічого не робитиме, допоки внутрішні значення обертання не повернуться в межі порогу ліміту (допоки ви не ввімкнете опцію Affect Transform, дивіться нижче).

Установлення однакових значень мінімуму та максиму для осі, блокує обертання володільця вздовж цієї осі… Хоча це і можливо, однак використання функціональності блокування віссю серед властивостей трансформацій Transformation Properties є, мабуть, легше.

Ця трансформа не примушує кістку, якщо нею маніпулює рішач ІК. Про примушування обертання кістки для цілей інверсної кінематики IK дивіться Inverse Kinematics.

Options – Опції#

../../../_images/animation_constraints_transform_limit-rotation_panel.png

Панель для Limit Rotation.#

Limit X, Y, Z – Ліміт

Ці кнопки вмикають ліміт для обертання володільця навколо відповідно X, Y та Z осей обраного простору Space. Поля чисел Min та Max справа від них керують значенням їх нижнього та верхнього рубежів, відповідно.

Примітка

  • Зауважте, що коли значенням мінімуму вище, ніж відповідне йому значення максимуму, то цей примус поводиться, ніби мінімальне значення дорівнює максимальному.

  • На відміну від примуса ліміту локації Limit Location constraint, ви не можете окремо вмикати нижні та верхні ліміти.

  • Цей примус може використовуватися для простого вилучення косування від трансформації володільця шляхом залишення всіх лімітів вимкненими.

Order – Порядок

Дозволяє визначати, який порядок за Ейлером – Euler використовувати при застосовуванні лімітів. Стандарти для порядку володільця.

Affect Transform – Задіяти Трансформу

Цей примус враховується, коли об’єкт вручну обертається за допомогою засобів трансформацій в редакторах. Це запобігає призначенню значень властивостей трансформацій (як показується на панелі Transform), що перевершують визначені ліміти.

Owner – Володілець

Цей примус дозволяє вам обрати, в якому просторі обчислювати властивості трансформування його володільця. Для отримання додаткової інформації дивіться common constraint properties.

Influence – Вплив

Керує відсотком впливу, який цей примус має на об’єкт. Дивіться докладніше common constraint properties.

Example – Приклад#