Movie Distortion Node – Вузол «Спотворення Фільму»

Вузол Movie Distortion -- «Спотворення Фільму».

У реальному світ всі об’єктиви камер продукують той чи інший вид спотворення об’єктива. Але все, що ми рендеримо, не має спотворень. Тож, це вузол допомагає вилучати спотворення з фільмів або додавати спотворення в рендер для змішування нашого рендера з відеокліпом.

Зазвичай, це використовується при відстеженні руху – motion tracking.

Calculating Distortion – Обчислення Спотворення

Перед використовуванням цього вузла слід розрахувати спотворення об’єктива для кліпу. Це можна зробити шляхом наладнання значень K1, K2 та K3 у Movie Clip Editor ‣ Properties ‣ Lens – «Редактор Відеокліпів > Властивості > Об’єктив». Більше інформації про те, як редагувати ці значення, дивіться тут – check this out.

Inputs – Уводи

Image – Зображення

Standard color input.

Properties – Властивості

Movie Clip – Відеокліп

Використовується для вибору відеокліпу, спотворення якого буде використовуватися. Це може бути корисно, якщо більше ніж один відеокліп присутні, кожен з яких має різні устави спотворення. Щодо керувальників дивіться Меню Блоку Даних – Data-Block Menu.

Distortion Method – Метод Спотворення
Undistort – Знеспотворення:

Використовується для знеспотворення, усунення спотворення з отриманого зображення та, зазвичай, вживається для сирцевого, необробленого спотвореного відеокліпу.

Distort – Спотворення:

Використовується для спотворення отриманого зображення та, зазвичай, вживається для рендерених зображень.

Outputs – Виводи

Image – Зображення

Зображення після спотворення/знеспотворення.

Distortion vs Undistortion – Спотворення проти Знеспотворення

Хоча, обидва, спотворення рендера і знеспотворення відеокліпу є можливими та дають подібні результати, однак, існує відмінність між цими двома методами.

Існують два види можливі спотворення об’єктиву та, простими словами, їх можна описати так:

  1. Коли відеокліп має опуклий вигляд.

  2. Коли відеокліп має угнутий вигляд.

Для першого випадку рекомендується спотворити рендер та залишити відеокліп таким, яким він є, оскільки, знеспотворювання відеокліпу буде вимагати додаткової інформації про пікселі, яка недоступна в Blender. Так само, у другому випадку, рекомендується знеспотворити відеокліп та залишити рендер таким, яким він є, оскільки, спотворювання рендера буде вимагати тих же додаткових недоступних пікселів. Здійснення неправильного методу у неправильному випадку може створити химерні результати навколо країв, такі, як показано тут на зображенні.

../../../_images/compositing_types_distort_movie-distortion_problems.jpg

Проблеми (зверніть увагу на краї об’єктів на зображенні?)