Limit Location Constraint – Примус «Лімітування Локації»

Об’єкт або нез’єднана ні з чим кістка може переміщуватися по сцені вздовж осей X, Y та Z. Цей примус обмежує кількість дозволених пересунень уздовж кожної осі за допомогою нижньої та верхньої межі.

Ці ліміти для об’єкта розраховуються від його початка, а ліміти для кістки – від її кореня.

Цікаво відзначити, що, хоча навіть цей примус лімітує візуальну та рендерену локацію його володільця, однак блок даних його володільця все ще дозволяє (стандартно) об’єкту або кістці мати координати поза мінімумом та максимумом діапазонів. Це можна бачити на панелі Transform.

Коли володілець вибраний та пробується переміщуватися поза рубежі ліміту, то він буде примушений цими рубежами візуально, але при рендеренні, внутрішньо, його координати все ще будуть змінюватися поза цими лімітами. Якщо цей примус вилучено, той його колишній володілець, схоже, стрибне в його внутрішньо визначену локацію.

Подібно, якщо його володілець має внутрішню локацію, яка є за межами цих лімітів, то перетягання його назад в область ліміту на вигляд нічого не робитиме, допоки внутрішні координати не повернуться в межі порогу ліміту (допоки ви не ввімкнете опцію Affect Transform, дивіться нижче).

Установлення однакових значень мінімуму та максиму для осі, блокує переміщення володільця вздовж цієї осі… Хоча це і можливо, однак використання функціональності блокування віссю серед властивостей трансформацій Transformation Properties є, мабуть, легше!

Options – Опції

../../../_images/animation_constraints_transform_limit-location_panel.png

Панель для Limit Location.

Minimum X, Y, Z – Мінімум

Ці кнопки вмикають нижній рубіж для локації початку володільця вздовж, відповідно X, Y та Z осей обраного простору Space. Поле чисел нижче них керує значенням їх ліміту. Зауважте, що якщо мінімальне значення є вищим, ніж відповідне йому максимальне значення, то цей примус поводиться, ніби він має як мінімальне таке саме значення, як і максимальне.

Maximum X, Y, Z – Максимум

Ці кнопки вмикають верхній рубіж для локації початку володільця вздовж, відповідно X, Y та Z осей обраного простору Space. Такі ж самі опції, як і вище.

Affect Transform – Задіяти Трансформу

Як зазначалося раніше, стандартно, хоча навіть візуально примушений, володілець може все ще мати координати поза межами (як показується на панелі Transform). Ну, коли ви вмикаєте цей стяг, це вже більше не можливо – властивості трансформ володільця також лімітуються цим примусом. Проте, зауважте, що примус не безпосередньо модифікує координати: ви маєте вибрати його володільця так чи інакше, щоб це мало ефект…

Owner – Володілець

Цей примус дозволяє вам обрати, в якому просторі обчислювати властивості трансформування його володільця. Для отримання додаткової інформації дивіться common constraint properties.

Influence – Вплив

Керує відсотком впливу, який цей примус має на об’єкт. Дивіться докладніше common constraint properties.

Example – Приклад