Luminance Key Node – Вузол «Ключ Світності»

Вузол Luminance Key -- «Ключ Світності».

Вузол Luminance Key – «Ключ Світності» вирізняє об’єкти задньоплану від об’єктів передньоплану за відмінністю у рівнях світності (яскравості).

Стоковий фільмоматеріал вибухів, диму або руїн зазвичай знімаються на фоні одноманітного, темного тла, а не зеленого екрана. Цей вузол може відокремлювати ефект передньоплану від задньоплану. Він також може використовуватися для заміни неба на переекспоновані або сірі небеса, яке не придатне для ключування колірності.

Порада

When compositing footage of something that emits light and has a dark background, like fire, a Mix Node using a Screen or Add operator will produce better results.

Inputs – Уводи

Image – Зображення

Standard color input.

Properties – Властивості

Limit – Ліміт
High – Високо

Визначає найнижчі значення, які вважаються передньопланом. (Такими припускаються – відносно – світлота: від цього значення до 1.0.)

Low – Низько

Визначає найвищі значення, які вважаються об’єктами задньоплану. (Такими припускаються – відносно – темнота: від 0.0 до цього значення.)

Примітка

Рівні яскравості між цими двома значеннями формують градієнт прозорості між об’єктами передньоплану та задньоплану.

Outputs – Виводи

Image – Зображення

Зображення з каналом прозорості альфа, наладнане для ключованого вибрання.

Matte – Матте

Чорно-біла маска прозорості альфа для ключа.

Example – Приклад

Для цього прикладу модель була відзнята на фоні білого тла. Використовуючи вузол Luminance Key, ми отримуємо матте там, де тло біле, а модель чорна; протилежне тому, що ми хочемо. Якщо ми хотіли б використати це матте, то ми мусимо поміняти місцями білий та чорний. Як це зробити? Вузол Color Ramp приходить на допомогу – ми задаємо колір зліва як білий безпрозорий White Alpha 1.0, а колір справа як чорний прозорий Black Alpha 0.0. Таким чином, коли Color Ramp отримує чорний, він видає білий, і навпаки. Така розвернена маска показана; її білий обрис тепер придатний як маска прозорості альфа.

../../../_images/compositing_types_matte_luminance-key_example.png

Перекручене використання вузла «Ключ Світності».

Тепер, для змішування на не дуже потрібен вузол Alpha Over – «Альфа Над»; ми можемо просто використати цю маску як наш увід фактора Factor. У цьому якось дивному випадку ми можемо безпосередньо використовувати це матте; ми просто перемикаємо вузли уводу. Як ви можете бачити, оскільки матте є білим (1.0), там, де ми не хочемо використовувати картинку моделі, ми подаємо фото тла на нижній сокет (нагадаємо, вузол Mix використовує верхній сокет там, де фактор є 0.0, а нижній сокет там, де фактор є 1.0). Подача нашого оригінального фото на верхній сокет означає, що воно буде використовуватися там, де вузол Luminance Key має видати чорний Black. Вуаля, наша модель телепортується з Atlanta на борт круїзного корабля, пришвартованого в Miami.