Selecting and Activating – Вибирання та Активування#

../../_images/editors_outliner_selecting_example.png

Вибрані блоки даних з активним кубом Cube.#

Вибрання робиться за допомогою LMB (та/або контекстного меню – context menu) на рядку блоку даних. Одиничні вибрання будуть також активувати блок даних. Рядки вибраних блоків даних підсвічуються синім, а активний блок даних підсвічується світлішим синім.

Клацання на порожньому просторі нижче цього списку блоків даних буде зневибирати усе.

Примітка

Стандартно, вибирання блоків даних в Outliner буде вибирати відповідні об’єкти, кістки в оглядвікні 3D Viewport та послідовності у Video Sequencer. Вибрання в оглядвікні 3D Viewport і Video Sequencer будуть синхронізуватися з кожним Outliner. Для вимкнення синхронізування вибрання вимкніть перемикач у випливному filter.

Нащадки блоку даних можуть також вибиратися шляхом клацання на іконці, що показується справа від імені предківського блоку даних.

Selecting Multiple Data-Blocks – Вибирання Кількох одночасно Блоків Даних#

Розширення вибрання на один блок даних за раз робиться за допомогою Ctrl-LMB. Кожен блок даних, що додається у вибрання таким чином, буде робитися активним блоком даних.

Вибір діапазону елементів від активного елемента здійснюється за допомогою Shift-LMB. Для вибору діапазону без зневибирання попереднього вибрання використовуйте Shift-Ctrl-LMB.

Select all children of an item by double clicking the item’s icon.

Клацання і перетягнення з будь-якого місця в Outliner, іншого ніж ім’я або іконка, буде починати вибирання коробкою, рамкою. Використовуйте Shift для додання в та Ctrl для відняття з наявних вибрань за допомогою вибору коробкою. Вибір коробкою може також починатися за допомогою B.

Для вибору всіх елементів використовуйте A; Alt-A буде зневибирати всі елементи.

Клавіші клавіатури зі стрілками можуть використовуватися для навігування та вибирання в Outliner. Вибрання та навігація за допомогою клавіатури починається з активного блоку даних.

Up

Вибирається попередній елемент у списку.

Down

Вибирається наступний елемент у списку.

Shift-Up

Вибирається попередній елемент без зневибирання.

Shift-Down

Вибирається наступний елемент без зневибирання.

Left

Закривається блок даних або вибирається предок.

Right

Відкривається блок даних для перегляду нащадків або вибирається перший нащадок.

Shift-Left

Закриваються цей та всі нащадкові блоки даних.

Shift-Right

Відкриваються цей та всі нащадкові блоки даних.

Properties Editor Sync – Синхрон Редактора Властивостей#

При клацанні на іконках блоків даних або на будь-якій іконці інших даних (модифікатори, примуси, дані об’єктів тощ) редактор властивостей – Properties – Властивості буде змінюватися відповідну вкладку для модифікування властивостей такого блоку даних. Ця функціональність може вмикатися або вимикатися в Редакторі Властивостей за допомогою опції Sync with Outliner – «Синхрон зі Структуратором».