Introduction – Вступ#

Примуси – constraint – це спосіб керування властивостями об’єкта (наприклад, його локацією, обертом, масштабом), використовуючи прості статичні значення (як їх ліміт – «limit» ones), або інший об’єкт, що зветься «ціль» – «target» (як, наприклад, копіювання його властивостей –:»copy» ones </animation/constraints/transform/copy_location>).

Навіть, хоча примуси є корисними у статичних проєктах, їх головне використання, очевидно, здійснюється в анімації.

  • Ви можете керувати анімацією об’єкта через цілі, що використовується його примусами (це форма непрямої анімації). Дійсно, ці цілі можуть далі керувати властивостями володільця примусу, і звідси, анімування цілей буде побічно анімувати володілець.

  • Ви можете анімувати устави примусів. наприклад, Influence – «Вплив» або коли використовується кістка арматури як ціль, анімувати, де вздовж цієї кістки (між коренем і верхівкою) лежить реальна точка цілі.

Вони можуть давати ефект відстеження очима тенісиста тенісного м’яча, що перескакує по корту, дають змогу отримати спільне обертання коліс автобуса, допомагають ногам динозавра згинатися автоматично у колінах та полегшують захват рукою руків’я меча та розмах рукою з мечем.

Примуси, у Blender’і, працюють з об’єктами – Objects та кістками – Bones. Читайте про використання примусів при оснащенні тут – Armature chapter.

../../_images/animation_constraints_introduction_tab-object.png

Object – Об’єкт#

../../_images/animation_constraints_introduction_tab-bone.png

Bone – Кістка#

../../_images/animation_constraints_interface_stack_example.png

Стек Примусів обчислюється зверху вниз.#

Примуси працюють у комбінації один з одним на основі та у порядку Стеку Примусів – Constraint Stack.

Tips – Поради#

Примуси – це фантастичний спосіб додання деталізації та складності в оснастку.

Але будьте обережні та надто не поспішайте, нагромаджуючи примус на примус, оскільки ви можете втратити увесь сенс їх взаємодії один з одним.

Розпочинайте з простого. Ознайомтеся зсередини та ззовні одиничного примусу. Copy Location Constraint – Примус «Копіювання Локації» – «Копіювання Локації» є добрим на початок примусом для дослідження примусів, тут, зокрема, є анімовані приклади з ним. Приділіть час для зрозуміння кожної фундаментальної концепції в основі його дії та інші примуси набудуть для вас більше сенсу.