Copy Location Constraint – Примус «Копіювання Локації»

Примус Copy Location – «Копіювання Локації» силує свого володільця мати таку ж локацію, як в його цілі.

Важливо

Зауважте, що якщо ви використаєте такий примус на з’єднаній кістці, то він не дасть жодного ефекту, оскільки цільовою локацією є верхівка предка, яка керує позицією кореня кістки-володільця.

Options – Опції

../../../_images/animation_constraints_transform_copy-location_panel.png

Панель для Copy Location.

Target – Ціль

Поле Ідентифікатор Даних — Data ID використовується для вибору цілі для примусу, і поки вона не вибрана, то примус буде не функціональним (фон поля імені буде забарвлений червоним). Дивіться для отримання додаткової інформації про common constraint properties.

Axis – Вісь

Ці кнопки керують тим, дотримання по напрямках яких осей будуть примушене.

Invert – Інвертування

Інвертуються їх відповідні координати відповідної осі.

Offset – Зсув

При увімкненні, цей керувальник дозволяє володільцю переміщуватися (використовуючи його поточні трансформаційні властивості), відносно позиції його цілі.

Target/Owner – Ціль/Володілець

Стандартна конверсія між просторами. Для отримання додаткової інформації дивіться common constraint properties.

Influence – Вплив

Керує відсотком впливу, який цей примус має на об’єкт. Дивіться докладніше common constraint properties.

Приклади – Examples

Animation – Анімація

Анімуймо сонячну систему за допомогою примуса копіювання локації Copy Location та його опції зсуву Offset. Ви можете змусити власника, з іменем «moon», описувати ідеальні кола з центром у початку світу (використовуючи, наприклад, синусні та косинусні Ф-криві для Location X/Y, дивіться Built-in Function Modifier). Далі скопіюймо локацію на цілі «earth» з увімкненим стягом Offset для моделювання супутника на (спрощеній) орбіті навколо його планети. Повторимо ці кроки для інших планет, що обертаються навколо їх центральної зірки «sun».

Наступне відео є невеликою анімацією сонячної системи, створеної за допомогою (серед кількох інших) попередньо описаної техніки:

Зауважте, що ця «сонячна» система взагалі не реалістична (неправильний масштаб, «земля» обертається у хибному напрямку навколо «сонця», …).

Ви можете звантажити <https://wiki.blender.org/wiki/File:ManAnimationTechsUsingConstraintsExSolarSys.blend>`__, використаний для створення цієї анімації.

Крім того, ви можете також анімувати кілька властивостей кожного примуса за допомогою кривих анімації: наприклад, ви можете анімувати вплив Influence примуса. Він використовується для першого прикріплення камери до луни, потім до землі й наостанок за допомогою двох примусів Copy Location із заданням зсуву Offset.