Introduction – Вступ#

Rigify допомагає автоматизувати створення оснасток персонажів. Він базується на підході будівельних блоків, де ви будуєте завершені оснастки на основі менших частин оснасток (наприклад, рук, ніг, хребтів, пальців…). Частин оснастки поточно небагато за кількістю, але з доданням все більшої кількості частин оснастки Rigify буде ставати все більш здатною оснащувати велике різноманіття персонажів та створінь.

Rigify також діє за принципом, що як тільки оснастка створена, то ця оснастка не повинна більше потребувати Rigify. Це означає, що ви можете завжди розповсюджувати оснастки, створені за допомогою Rigify, серед людей, котрі не мають його, і ці оснастки все одно будуть функціонувати повністю.

Важливо відзначити, що Rigify лише автоматизує створення керувальників та кісток оснастки. Він не прикріплює оснастку до сіті, тож вам все одно доведеться робити покривання тощо самостійно.

Main Features – Головні Функціональності#

Modular rigging – Модульне оснащування

Будівельні блоки Rigify можуть змішуватися для оснащування будь-якого бажаного для вас персонажа. Якщо вам потрібно побудувати персонаж з п’ятьма руками й однією ногою, то Rigify може впоратися з цим, створивши складну систему всіх необхідних керувальників (FK, IK, всі відповідні засоби підхоплення та інтерфейс користувача UI) за кілька секунд.

Nondisruptive re-rig – Неруйнівне пере-оснащення

Якщо генерована оснастка не припасовується до всіх функціональностей, які вам потрібні, або, наприклад, ви вирішили додати щось більше у ваш персонаж (як шосту руку або хвіст), то ви можете пере-генерувати вашу оснастку без втрачання ваших попередньо генерованих функціональностей та ваших даних анімації.

Advanced and flexible feature set for character animation – Просунутий та гнучкий набір функцій для анімації персонажа

Включені зразки оснасток (кінцівки, хребти, хвости, пальці, обличчя…) додають до всіх розширених функціональностей FK/IK вторинний шар деформації, що дозволяє вам гнути, згинати та деформувати персонаж бажаним чином за допомогою інтерактивних керувальників згинних кісток Bendy Bones.

Shareable animation through all Rigify rigs – Спільно використовувана анімація через усі оснастки Rigify

Оскільки система керування генерується Rigify, якщо ви спільно використовуєте мета-оснастку через різні персонажі, то ви будете здатні спільно використовувати дані між ними, навіть якщо вони мають різні пропорції.

Extendable feature set – Розширюваний набір функціональностей

You can save and encode your meta-rigs to a button to have them available at any time without recreating it by hand or share your meta-rigs with other people. Through Python scripting you can also extend Rigify with new Rigify-types or new rig samples by implementing your own feature set package.

Ready to go – Готовність до використання

Як тільки ви згенерували вашу оснастку, вам більше не потрібен Rigify або інший додаток для її використання.

Activation – Активація#

  • Відкрийте Blender та перейдіть в Preferences – «Уподобання», потім у вкладку Add-ons – «Додатки».

  • Клацніть Rigging, потім Rigify для вмикання цього скрипту.