Operations – Операції#

Ця секція буде мати справу з поясненням того, що різні операції Operations роблять. Ви можете бачити повний список доступних опцій у таблиці на попередній сторінці (Before You Begin) для обох режимів, Edit та Object.

Cursor – Курсор:#

Ця операція стосується розміщення курсора Cursor відповідно до різних операторів. вона може розміщувати Курсор по абсолютних Absolute координатах, дельта Delta координатах, направлених Directional координатах та відносно його поточної позиції або активної Active вершини чи Об’єкта.

Pivot Point – Точка Опертя:#

Ця операція стосується розміщення точки опертя Pivot Point відповідно до різних операторів. вона може розміщувати Курсор по абсолютних Absolute координатах, дельта Delta координатах, направлених Directional координатах та відносно його поточної позиції або активної Active вершини чи Об’єкта.

Move – Переміщення:#

Ця операція стосується переміщування Moving геометрії Geometry або об’єктів Objects відповідно до різних операторів. геометрія може переміщуватися по абсолютних Absolute координатах, дельта Delta координатах, направлених Directional координатах. в режимі редагування Edit mode, вибрана геометрія переміщується, у режимі об’єкта Object Mode вибрані Об’єкти переміщуються.

Приклад 1: Переміщення вибраної геометрії на 0.8 одиниці під 34 градусів в огляді спереду, Установіть Operation як Move, задайте Working Plane як Front(X-Z), установіть Distance як 0.8, задайте кут як 34, виберіть геометрію, клацніть кнопку Direction.

../../../_images/addons_pdt_design_18.png

Ви можете бачити геометрію Перед та Після переміщення.

New Vertex – Нова Вершина:#

Ця операція стосується розміщення нової вершини New Vertex відповідно до різних операторів, нова вершина установлюється вибраною, тож нею далі можна маніпулювати.

Приклад 1: Поміщення Нової Вершини та Перетин двох ребер, установіть Operation як New Vertex, задайте Working Plane як Front(X-Z), виберіть два ребра, клацніть кнопку Intersect.

../../../_images/addons_pdt_design_19.png

Нова Вершина розміщена на перетині двох Ребер.

Extrude Vertices – Видавлення Вершин:#

Ця операція лише видавлює Extrudes вершини від вибраної геометрії, тож якщо ви виберете грань Face, та використаєте цю операцію, то лише самі вершини цієї грані будуть видавлені. це може також використовуватися для «переслідування» одиничної вершини по шляху, наприклад, ребра складної полички.

Приклад 1: Видавлення вершин грані, установіть операцію як Extrude Vertices, виберіть грань, задайте деякі дельта зсуви, клацніть кнопку Delta.

../../../_images/addons_pdt_design_20.png

Лише Вершини з Грані були видавлені як ребра.

Split Edges – Розділ Ребер:#

Ця операція буде розділяти Split ребра відповідно до використовуваного вами оператора. Це буде призводити до того, що грань матиме на одну вершину більше з кожною операцією, тож чотирибічник стає 5 бічним N-кутником. Ця початкова точка розділу є напівшляху по обраному ребру(ах). Якщо система виявляє, що ви збираєтеся розділити з’єднувальні ребра грані, що може зруйнувати топологію, то видається помилка, і ця операція не є завершеною.

Приклад 1: Розділ ребра грані на 25% шляху вздовж нього, установіть Operation як Split, задайте Percent як 25, виберіть одне ребро, клацніть кнопку Percent.

Приклад 2: Розділ двох ребер видавленої призми та переміщення розділу на 0.8 по X і на 0.4 по Z, установіть Operation як Split, задайте Working Plane як Front(X-Z), установіть X як 0.8 та Z як 0.4, виберіть два ребра, клацніть кнопку Delta.

../../../_images/addons_pdt_design_21.png

Ви можете бачити Перед і Після для двох описаних вище прикладів.

Duplicate Geometry – Дублікат Геометрії:#

Ця операція буде дублювати геометрію відповідно до того, який оператор обрано.

Приклад 1: Дублювання вибраної геометрії на 3 одиниці під 78 градусів в огляді спереду, установіть Operation як Duplicate Geometry, задайте робочу площину як Front(X-Z), установіть Distance як 3 та кут Angle як 78, клацніть кнопку Direction.

../../../_images/addons_pdt_design_22.png

Ви можете бачити стани Перед і Після Дублювання.

Extrude Geometry – Видавлення Геометрії:#

Ця операція буде видавлювати Extrude геометрію, не лише вершини, як при Extrude Vertex, а також грані та ребра.

Приклад 1: Видавлення вибраної грані на 1 по X, 0.5 по Y і 0.6 по Z, установіть Operation як Extrude Geometry, задайте Working Plane як Front(X-Z), установіть X, Y і Z як 1,0.5,0.6 відповідно, клацніть кнопку Delta.

../../../_images/addons_pdt_design_23.png

Ви можете бачити, як Верхня Грань була Видавлена по всіх тьох осях однією операцією.