Sun Position – Позиція Сонця#

Sun Position дозволяє позиціювати та анімувати Сонце (до певної міри точності) для симулювання природного освітлювання з реального світу. Він використовує фізичні характеристики для позиціювання Сонця в сцені: географічну локацію, час та дату. Він базується на онлайн калькуляторі – Earth System Research Laboratory’s online calculator.

Activation – Активація#

  • Відкрийте Blender та перейдіть в Preferences – «Уподобання», потім у вкладку Add-ons – «Додатки».

  • Клацніть Lighting, а потім Sun Position для вмикання цього скрипту.

Interface – Інтерфейс#

Розміщено на панелі Properties ‣ World ‣ Sun Position panel – «Властивості > Світ > Sun Position».

Usage – Використання#

Цей додаток має два різні режими операції: нормальний Normal Mode дозволяє вам анімувати Сонце реалістично, тоді як Sun + HDRI Texture Mode корисний для синхронізування сонцевого освітлення з текстурою HDRI.

Режим використання може бути вибрано вгорі панелі Sun Position.

Normal Mode – Нормальний Режим#

Це стандартний режим. Після вибору часу та місця ви можете укласти освітлення сонця, текстуру неба та колекцію, що буде слугувати як візуалізація.

Use Object – Вжиття Об’єкта#

Вибирається об’єкт сонця, який буде поміщено відповідно до обраного часу та місця. Його позиція буде оновлюватися кожен раз, коли ви змінюєте локацію або час, і ви можете таким чином створювати анімації, установлюючи ключкадри на них.

Use Collection – Вжиття Колекції#

Вибирається колекція об’єктів для розміщення по сцені для візуалізації. Доступні дві опції: analemma та diurnal.

Примітка

Рекомендується створити колекцію в сцені та переміщувати об’єкти в цій колекції. Якщо ви бажаєте створити кілька візуалізацій, то створіть стільки колекцій, скільки потрібно, виберіть їх по черзі та оберіть належні устави. Після зневибирання колекція буде залишатися на місці.

Analemma – Аналема#

Аналема – analemma – це візуалізація позиції Сонця в небі протягом року для заданого часу доби. Іншими словами, це ніби картинка прискореного руху неба протягом року з появою Сонця багато разів в один і той же час доби.

../../_images/addons_lighting_sun-position_bell-lab.jpg

Аналема, використана тут для відповідності цій картинці – this picture.#

Diurnal – Денно#

Ця опція дозволяє вам візуалізувати траєкторію сонця у небі протягом одного дня.

Sky Texture – Текстура Неба#

Вибирається вузол Sky Texture – Текстура Неба у дереві відтінювання світу World. Він буде укладений для узгодження з анімацією сонця. Це корисно, якщо ви хочете мати просте узгоджування текстури неба з позицією сонячного освітлювача.

Location – Локація#

Щоб Сонце було розміщене коректно вам потрібно обрати місце на Землі, де розміщена сцена. Це місце представляється двома координатами, довгота Longitude (Схід / Захід) та широта Latitude (Північ / Південь). Вони виражаються в градусах, від -180° до +180° для довготи та від -90° до 90° для широти. Ці координати узгоджуються з тими, що знаходяться в таких базах даних як OpenStreetMap або Google Maps. Ви можете уводити та анімувати їх вручну, або вставляти їх.

Entering Coordinates – Введення Координат#

На панелі локації Location уведіть координати широти Latitude та довготи Longitude, відповідні до локації, яку ви бажаєте симулювати. Простіший спосіб – перейти до онлайн карти, такої як OpenStreetMap, скопіювати координати звідти та вставити їх у поле Enter Coordinates – «Ввід Координат». Вони будуть проаналізовані автоматично.

Іншим джерелом є Вікіпедія. Припустімо, ви хочете рендерити Barcelona Pavilion від Mies van der Rohe. Ви можете скопіювати координати з цієї статті та вставити їх у Blender.

Використовування координат з Вікіпедії.#
../../_images/addons_lighting_sun-position_barcelona-wiki.jpg

Копіювання координат з Вікіпедії.#

../../_images/addons_lighting_sun-position_barcelona-coor.png

І вставляння їх у Blender для їх пошуку.#

North Offset – Зсув Півночі#

Стандартно північ North вказує в напрямку осі Y у сцені (уверх екрана в огляді зверху). Але інколи, вам, можливо, доведеться змоделювати це в іншій орієнтації. У цьому випадку ви можете увести North Offset для зміни орієнтації сцени. Show North – «Показ Півночі» перемикає пунктирну лінію, що вказує на північ North в оглядвікні 3D Viewport, щоб допомогти вам візуалізувати кардинальні напрямки.

Setting the Time – Установлювання Часу#

Після вибору локації на Землі вибирається або анімується дата і час. Це досить просто, але слід подбати, щоб врахувати узгодження часового поясу Time zone та переходу на літній час Daylight Saving з моментом, який ви бажаєте симулювати. Уведений час є місцевим часом, але також внизу може показуватися глобальний, всесвітній координований час UTC.

Примітка

Час зберігається в десятковому форматі замість hour:minute:second. Для узгодження час у такому форматі дивіться на позначку Local.

Sun + HDRI Texture Mode – Режим Сонце + Текстура HDRI#

Замість симулювання позиції Сонця для реальних локації та часу, цей режим просто блокує текстуру середовища з об’єктом сонячного освітлювача. Це корисно, якщо ви хочете збільшити контраст текстури, використовуючи додаткове сонце.

Synchronizing the Sun Object to the HDRI Texture – Синхронізування Об’єкта Сонця з Текстурою HDRI#

Почніть з вибору об’єкта сонця та вузла Environment Texture – Текстура Середовища. Ви можете далі синхронізувати їх, увімкнувши Sync Sun to Texture – Синхронізувати Сонце з Текстурою. Наведення курсора на будь-яке оглядвікно 3D Viewport дасть показ текстури середовища. Використовуйте MMB для панорамування, коліща миші для зумування та Ctrl-MMB для задання експозиції. Зумуйте та клацніть центр сонця в текстурі. Після цього об’єкт сонця буде блокований з нею.

Ви можете тепер обертати текстуру та освітлювач, використовуючи повзунок обертання Rotation.

../../_images/addons_lighting_sun-position_env-selection.jpg

Клацніть на сонці в текстурі середовища в оглядвікні 3D Viewport для блокування її з об’єктом сонячного освітлювача.#

Preferences – Уподобання#

Уподобання для додатка роблять деякі функції факультативними, тому ви можете сховати ті, що не використовуєте.

Reference – Довідка

Category – Категорія:

Lighting – Освітлювання

Description – Опис:

Показ позиції Сонця з об’єктами та/або текстури неба.

Location – Локація:

Properties ‣ World ‣ Sun Position panel – «Властивості > Світ > панель Sun Position»

File – Файл:

sun_position folder

Author – Автор:

Michael Martin (xaire)

Maintainer – Підтримувач:

Damien Picard (pioverfour)

License – Ліцензія:

GPL

Support Level – Рівень Підтримки:

Community – Спільнота

Note – Примітка:

Цей додаток поставляється у комплекті з Blender’ом.